Pueblo South High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.66 | SB | Jayma Martin | 6th | Prelims H1 | Complete Results |
13.00 | SB | Jayma Martin | 4th | Finals | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:00.44 | SB | Sarah Haver | 5th | Finals H5 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:26.35 | SB | Taylor Lopez-Cepero | 10th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:34.17 | SB | Jessica Kleven | 9th | Finals | Complete Results |
5:57.44 | SB | Kaitlyn George | 23rd | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
12:13.64 | SB | Jessica Kleven | 7th | Finals | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
19.91 | SB | Kirstin Horton | 27th | Prelims H5 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
52.41 | SB | Kirstin Horton | 20th | Finals H2 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
50.24 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H3 | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:45.94 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H2 | |
800 Meter Sprint Medley Relay | |||||
1:53.57 | SB | Relay Team | 9th | Finals H3 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:04.48 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H3 | |
High Jump | |||||
5-2 | SB | Michala Gordon | 4th | Finals | Complete Results |
5-2 | SB | Angelique Urenda | 5th | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
17-0 | SB | Jayma Martin | 3rd | Finals | Complete Results |
16-3.5 | SB | Mariah Yarbrough | 14th | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
36-7 | SB | Aly Ary | 3rd | Finals | Complete Results |
Pole Vault | |||||
11-4.25 | SB | Samantha Bellah | 1st | Finals | Complete Results |
9-6 | SB | Angelique Urenda | 4th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
113-8 | SB | Megan Patterson | 5th | Finals | Complete Results |
99-3 | SB | Tyra Cruz | 12th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
45-5 | SB | Megan Patterson | 1st | Finals | Complete Results |
38-0.5 | SB | Tyra Cruz | 4th | Finals | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.16 | SB | Johnny Quintana | 8th | Prelims H1 | Complete Results |
11.36 | SB | Darel Hall | 13th | Prelims H5 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:06.66 | SB | Niqo Santistevan | 19th | Finals | Complete Results |
2:09.77 | SB | Marcus Gurule | 27th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:47.65 | SB | Charles Lucero | 11th | Finals | Complete Results |
5:01.70 | SB | Sean Salazar | 26th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
10:21.65 | SB | Mitchell Klomp | 10th | Finals | Complete Results |
10:32.23 | SB | Charles Lucero | 17th | Finals | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
14.66 | SB | Alec Willard | 1st | Finals | Complete Results |
14.93 | SB | Alec Willard | 1st | Prelims H5 | Complete Results |
15.42 | SB | Jorge Medina | 6th | Prelims H2 | Complete Results |
15.59 | SB | Jorge Medina | 6th | Finals | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
39.74 | SB | Alec Willard | 1st | Finals H5 | Updated Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:30.28 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H3 | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:48.59 | SB | Relay Team | 13th | Finals | |
Long Jump | |||||
19-9.5 | SB | Anthony Olguin | 17th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
115-10 | SB | Nick Garcia | 18th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
49-6 | SB | Kendal Medina | 2nd | Finals | Complete Results |
47-1 | SB | Isaiah Palacio | 6th | Finals | Complete Results |