Start Lists

RaceTab by MileSplit/FloSports     Alan Versaw, Colorado Track XC

                  EMAC League Meet - 10/11/2017                  
            Thornton Recreation Center, Thornton, CO             

*********************ADAMS CITY HIGH SCHOOL**********************

                     Event #1 - Boys 5000 Meter Run                      
=========================================================================
   Name                           Yr Team                            Seed
=========================================================================
 1 Jaden Forsythe                 12 Adams City High School             
 2 Larry Gallegos                 11 Adams City High School             
 3 Johnathon Meyers               12 Adams City High School             
 4 Jonathan Myers                 12 Adams City High School             
 5 Thomas Olson                   12 Adams City High School             
 6 Jose Rodriguez-Tapia           11 Adams City High School             
 7 Stephen Ronquillo              12 Adams City High School             

                     Event #2 - Girls 5000 Meter Run                     
=========================================================================
   Name                           Yr Team                            Seed
=========================================================================
 1 Aspen Amador                   10 Adams City High School             
 2 Ingrid Armendariz              11 Adams City High School             
 3 Haley Cookson                  10 Adams City High School             
 4 Mindy Nunez                    11 Adams City High School             




***********************AURORA CENTRAL HIGH SCHOOL************************

                     Event #1 - Boys 5000 Meter Run                      
=========================================================================
   Name                           Yr Team                            Seed
=========================================================================
 1 Steven Asher                   12 Aurora Central High Schoo          
 2 Luis Bautista                   9 Aurora Central High Schoo          
 3 Christian Bustamante           11 Aurora Central High Schoo          
 4 Christopher Love               12 Aurora Central High Schoo          
 5 Gabriel Montoya                12 Aurora Central High Schoo          
 6 Angel Ruiz                      9 Aurora Central High Schoo          
 7 Giovanni Valdez                12 Aurora Central High Schoo          
 8 Oscar Vargas                   11 Aurora Central High Schoo          

                     Event #2 - Girls 5000 Meter Run                      
==========================================================================
    Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
  1 Yesenia Blanco                 12 Aurora Central High Schoo          
  2 Lizbeth Figueroa               10 Aurora Central High Schoo          
  3 Jasmine Gonzalez               10 Aurora Central High Schoo          
  4 Naomie Ititmbi                  9 Aurora Central High Schoo          
  5 Ann Lorena Johnson             10 Aurora Central High Schoo          
  6 Ajaji Kottu                    12 Aurora Central High Schoo          
  7 Aiden Martinez                 12 Aurora Central High Schoo          
  8 Maria Martinez                 12 Aurora Central High Schoo          
  9 Melanie Mendez                 12 Aurora Central High Schoo          
 10 Anakaren Ruiz                  12 Aurora Central High Schoo          
 11 Thyna Saesee                   10 Aurora Central High Schoo          
 12 Aline Thongvanh                12 Aurora Central High Schoo          
 13 Serenity Torres                12 Aurora Central High Schoo          
 14 Austyn Wohlhuter               10 Aurora Central High Schoo          




***************************BRIGHTON HIGH SCHOOL***************************

                      Event #1 - Boys 5000 Meter Run                      
==========================================================================
    Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
  1 Chase Addison                  10 Brighton High School               
  2 Joshua Bowers                  11 Brighton High School               
  3 Adrian Covarrubias             12 Brighton High School               
  4 Tyler Hendricks                 9 Brighton High School               
  5 Patrick King                   12 Brighton High School               
  6 Tuan Nguyen                    12 Brighton High School               
  7 Nicola Revello                 10 Brighton High School               
  8 Alex Robinson                   9 Brighton High School               
  9 Tyler Robinson                  9 Brighton High School               
 10 Max Weber                      10 Brighton High School               
 11 Elijah White                    9 Brighton High School               
 12 Tyler Zirker                   12 Brighton High School               

                     Event #2 - Girls 5000 Meter Run                      
==========================================================================
    Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
  1 Jaylin Abeyta                  11 Brighton High School               
  2 Emily Bell                     12 Brighton High School               
  3 Brianna Diaz                   10 Brighton High School               
  4 Mallorie Estes                  9 Brighton High School               
  5 Lindsie Fushimi                10 Brighton High School               
  6 Kiran Green                    11 Brighton High School               
  7 Jessica Mercure                 9 Brighton High School               
  8 Melina Michie                  11 Brighton High School               
  9 Charlotte Mitchell             11 Brighton High School               
 10 Angelique Montoya              12 Brighton High School               
 11 Denise Mueller                 12 Brighton High School               
 12 Abigail Read                   10 Brighton High School               
 13 Sara Saucedo                    9 Brighton High School               
 14 McKenna Uhing                  11 Brighton High School               
 15 Mckenna Yates                   9 Brighton High School               




***************************GATEWAY HIGH SCHOOL****************************

                      Event #1 - Boys 5000 Meter Run                      
==========================================================================
    Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
  1 Kenny Becerra                  11 Gateway High School                
  2 Jamie Bravo                    10 Gateway High School                
  3 Luis Campos                    10 Gateway High School                
  4 Mahki Johnston                 12 Gateway High School                
  5 Isaias Juarez                  12 Gateway High School                
  6 Yonas Mogos                    11 Gateway High School                
  7 Marco Murillo                  10 Gateway High School                
  8 Crys Pipkin                    12 Gateway High School                
  9 Daniel White                   10 Gateway High School                
 10 Robel Woldegyorgis             10 Gateway High School                

                     Event #2 - Girls 5000 Meter Run                     
=========================================================================
   Name                           Yr Team                            Seed
=========================================================================
 1 Aileen Lujan Burgos             9 Gateway High School                
 2 Diana Morales Cebreros         12 Gateway High School                
 3 Carmichael Sherwood             9 Gateway High School                
 4 Hannah Thompson                11 Gateway High School                
 5 Adlemi Venegas Munoz           11 Gateway High School                




***************************HINKLEY HIGH SCHOOL***************************

                      Event #1 - Boys 5000 Meter Run                      
==========================================================================
    Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
  1 Maslah Abdullahi               10 Hinkley High School                
  2 Ramadan Ali                     9 Hinkley High School                
  3 Miguel Jimenez                  9 Hinkley High School                
  4 Julian Jones                   12 Hinkley High School                
  5 Shavaun Mar                    11 Hinkley High School                
  6 Fernando Martinez              10 Hinkley High School                
  7 Jesus Martinez                 10 Hinkley High School                
  8 Leonel Martinez                12 Hinkley High School                
  9 Daniel Miramontes              12 Hinkley High School                
 10 Jacob Perez                     9 Hinkley High School                
 11 Rolando Salas                  12 Hinkley High School                
 12 Sage Silvers                   10 Hinkley High School                
 13 Darius Wells                   10 Hinkley High School                

                     Event #2 - Girls 5000 Meter Run                      
==========================================================================
    Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
  1 Paula Andrade                  10 Hinkley High School                
  2 Anastacia Baker                 9 Hinkley High School                
  3 Charity Baker                  11 Hinkley High School                
  4 Josie Bemis                    10 Hinkley High School                
  5 Hazel Cardenas                 10 Hinkley High School                
  6 Dahlia Castillo                12 Hinkley High School                
  7 Daisy Chavez                    9 Hinkley High School                
  8 Yulissa Chavez                 12 Hinkley High School                
  9 Macenzie Clayton               10 Hinkley High School                
 10 Emely Cruz                      9 Hinkley High School                
 11 Sara Galindo                   12 Hinkley High School                
 12 Destiny Gandara                12 Hinkley High School                
 13 Kimberley Gonzalez              9 Hinkley High School                
 14 Shaylin Hartley                12 Hinkley High School                
 15 Edith Huizar                    6 Hinkley High School                
 16 Jennifer Lam                   12 Hinkley High School                
 17 Melissa Mata                   12 Hinkley High School                
 18 Alexa Padilla                  10 Hinkley High School                
 19 Adriana Perez                  12 Hinkley High School                
 20 Grace Ramirez                  12 Hinkley High School                
 21 Raiza Reyna                    12 Hinkley High School                
 22 Fatima Rosales                 12 Hinkley High School                
 23 Melody Salas                   11 Hinkley High School                




**************************NORTHGLENN HIGH SCHOOL**************************

                      Event #1 - Boys 5000 Meter Run                      
==========================================================================
    Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
  1 William Bailey                 11 Northglenn High School             
  2 Drew Baker                     11 Northglenn High School             
  3 Justin Beemer                  10 Northglenn High School             
  4 Cole Bergman                   12 Northglenn High School             
  5 Porter Bergman                 10 Northglenn High School             
  6 Alex Diaz                      10 Northglenn High School             
  7 Kevin Diaz De Leon             11 Northglenn High School             
  8 William Dudley                 10 Northglenn High School             
  9 Adam Garcia                    12 Northglenn High School             
 10 Eric Guerrerro                  9 Northglenn High School             
 11 Dayton Haley                    9 Northglenn High School             
 12 Brayden Jacquez                10 Northglenn High School             
 13 Jessi Jacquez                  10 Northglenn High School             
 14 Alexander Lage                 10 Northglenn High School             
 15 Tyler Lovato                   10 Northglenn High School             
 16 Eddie Lucio Saucedo            10 Northglenn High School             
 17 Jaime Olivares Galeana         10 Northglenn High School             
 18 Julio Ramos Gomez              11 Northglenn High School             
 19 Mitchell Swetich               12 Northglenn High School             
 20 Ethan Xiong                    11 Northglenn High School             

                     Event #2 - Girls 5000 Meter Run                      
==========================================================================
    Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
  1 Jacqueline Calderon            11 Northglenn High School             
  2 Alexandra Donnici              12 Northglenn High School             
  3 Natalie Grambart               12 Northglenn High School             
  4 Yasmeen Guerrero               11 Northglenn High School             
  5 Clarissa Ibarra                11 Northglenn High School             
  6 Nicole Lanich                  12 Northglenn High School             
  7 Karen Maldonado                12 Northglenn High School             
  8 Kha Nhi Nguyen                 10 Northglenn High School             
  9 Cassie Nhingsavath             11 Northglenn High School             
 10 Maria Nunez de Santiago        12 Northglenn High School             
 11 Sandra Nunez de Santiago        9 Northglenn High School             
 12 Melissa Salgado                11 Northglenn High School             
 13 Lizbeth Tarin                  10 Northglenn High School             
 14 Taylor Wilpolt                 12 Northglenn High School             




*************************PRAIRIE VIEW HIGH SCHOOL*************************

                      Event #1 - Boys 5000 Meter Run                      
==========================================================================
    Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
  1 Ahmad Abbas                    11 Prairie View High School           
  2 Simon Bernhard                 11 Prairie View High School           
  3 Ethan Bettis                    9 Prairie View High School           
  4 Ryan Brown                     11 Prairie View High School           
  5 Blake Bushlack                 10 Prairie View High School           
  6 Alexander Calderon              9 Prairie View High School           
  7 Ryan Carfield                  11 Prairie View High School           
  8 Bryan Croft                    11 Prairie View High School           
  9 Leandro Diaz                    9 Prairie View High School           
 10 Noel Estrada                   10 Prairie View High School           
 11 Ross Forehand                  12 Prairie View High School           
 12 Ian Gerace                     10 Prairie View High School           
 13 Alexander Gutierrez            11 Prairie View High School           
 14 Robert Hanson                  10 Prairie View High School           
 15 Ian Hobbs                       9 Prairie View High School           
 16 Easton Hunter                   9 Prairie View High School           
 17 Alejandro Martinez             12 Prairie View High School           
 18 Beau Martinez                  12 Prairie View High School           
 19 Aaron Mendoza                  10 Prairie View High School           
 20 Dalton Moore                   11 Prairie View High School           
 21 Prajwal Nepal                   9 Prairie View High School           
 22 Michael Piniero                 9 Prairie View High School           
 23 Ryan Plamowski                  9 Prairie View High School           
 24 Kolten Reed                     9 Prairie View High School           
 25 Antonio Salcido-Alcantar       11 Prairie View High School           
 26 Caden Schiller                  9 Prairie View High School           
 27 Colter Shadle                  12 Prairie View High School           
 28 Ty Smith                       12 Prairie View High School           

                     Event #2 - Girls 5000 Meter Run                      
==========================================================================
    Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
  1 Alysia Abbas                    9 Prairie View High School           
  2 Raegan Bair                     9 Prairie View High School           
  3 Kendall Bruce                   9 Prairie View High School           
  4 Anayansi Cabral                12 Prairie View High School           
  5 Tatum Cassidy                   9 Prairie View High School           
  6 Victoria Chiquito              12 Prairie View High School           
  7 Kylie Coen                      9 Prairie View High School           
  8 Elaina-Neveah DeHoyas           9 Prairie View High School           
  9 Audrey Gagon                    9 Prairie View High School           
 10 Emily Gagon                    11 Prairie View High School           
 11 Desiree Goldsmith              10 Prairie View High School           
 12 Bethani Hartman                12 Prairie View High School           
 13 Leila James                    11 Prairie View High School           
 14 Lydia Jimmerson                 9 Prairie View High School           
 15 Abbey Johnson                  12 Prairie View High School           
 16 Alexx Mcmillan                 11 Prairie View High School           
 17 Savannah Morine                11 Prairie View High School           
 18 Sabrina Pawlak                 11 Prairie View High School           
 19 Kasia Poulson                  10 Prairie View High School           
 20 Halle Powell                    9 Prairie View High School           
 21 Heidi Reed                     11 Prairie View High School           
 22 Lilliana Sanchez                9 Prairie View High School           
 23 Kaylee Shadle                  11 Prairie View High School           
 24 Anya Smith                     11 Prairie View High School           
 25 Yesenia Torres                 11 Prairie View High School           
 26 Anissa Trujillo                10 Prairie View High School           
 27 Adrianna Vargas                11 Prairie View High School           




**************************RANGEVIEW HIGH SCHOOL***************************

                      Event #1 - Boys 5000 Meter Run                      
==========================================================================
    Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
  1 Andrew Coleman                 11 Rangeview High School              
  2 Brandon Hackworth               9 Rangeview High School              
  3 Sean Hackworth Hackworth       12 Rangeview High School              
  4 Ricky Hurtado                  11 Rangeview High School              
  5 Dillon Hutchinson              11 Rangeview High School              
  6 Soloman Jameson                 9 Rangeview High School              
  7 Chris Leonvelez                 9 Rangeview High School              
  8 Keenan Lutsui                  10 Rangeview High School              
  9 Behzod Mirpochoev              12 Rangeview High School              
 10 Bao Nguyen                     11 Rangeview High School              
 11 Joseph Nuttall                 11 Rangeview High School              
 12 Nicholas Provancal             11 Rangeview High School              
 13 Anthony Ruiz                   12 Rangeview High School              
 14 Ryan Slocum                    10 Rangeview High School              
 15 Luke Sundberg                  10 Rangeview High School              
 16 Matt Truong                    10 Rangeview High School              
 17 Nathan Wetzel                   9 Rangeview High School              
 18 Tesamichael Wolde              11 Rangeview High School              
 19 Alexander Woldetatyos          10 Rangeview High School              

                     Event #2 - Girls 5000 Meter Run                      
==========================================================================
    Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
  1 Selam Araya                    12 Rangeview High School              
  2 Sarah Bridgford                 9 Rangeview High School              
  3 Abagale Burt                    9 Rangeview High School              
  4 Dreighton Godfrey              12 Rangeview High School              
  5 Mahayla Griggs                 10 Rangeview High School              
  6 Sumer Martin                   12 Rangeview High School              
  7 Beatrice Martinez              10 Rangeview High School              
  8 Shynell Moore                  12 Rangeview High School              
  9 Adeleen Quiroz                  9 Rangeview High School              
 10 Caroline Smith                  9 Rangeview High School              
 11 Kate Stockinger                12 Rangeview High School              
 12 Kylee Tafoya                   11 Rangeview High School              
 13 Renee Tracy                     9 Rangeview High School              
 14 Annika Trenton                 12 Rangeview High School              




***************************THORNTON HIGH SCHOOL***************************

                      Event #1 - Boys 5000 Meter Run                      
==========================================================================
    Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
  1 Ronnie Delgado                 10 Thornton High School               
  2 Angel Duran                    12 Thornton High School               
  3 Matthew Efendic                12 Thornton High School               
  4 Daniel Garcia                  12 Thornton High School               
  5 Robert Holley                  12 Thornton High School               
  6 Yusuf Kortobi                  12 Thornton High School               
  7 Carlos Lazo                    10 Thornton High School               
  8 Manny Lujan                    12 Thornton High School               
  9 Will Mehle                     12 Thornton High School               
 10 Nicholas Muha                  12 Thornton High School               
 11 Joel Sabot                     12 Thornton High School               
 12 Liam Sabot                     10 Thornton High School               
 13 Austin Shackleford             12 Thornton High School               
 14 Lucas Stoewer                   9 Thornton High School               
 15 Issac Villasana                11 Thornton High School               

                     Event #2 - Girls 5000 Meter Run                     
=========================================================================
   Name                           Yr Team                            Seed
=========================================================================
 1 Stephanie Carrasco             12 Thornton High School               
 2 Angelique Courtney             11 Thornton High School               
 3 Ana Medrano                    11 Thornton High School               
 4 Caitlyn Ryan                   12 Thornton High School               
 5 Deidra Sharp                    9 Thornton High School               
 6 Maia Shore                     12 Thornton High School               
 7 Perla Urrutia                  12 Thornton High School               
 8 Hope Watkins                    9 Thornton High School               
 9 Joelle Westcott                12 Thornton High School               




*************************VISTA PEAK HIGH SCHOOL**************************

                     Event #1 - Boys 5000 Meter Run                      
=========================================================================
   Name                           Yr Team                            Seed
=========================================================================
 1 Caleb Dakake                    9 Vista Peak High School             
 2 Liam Holt                      12 Vista Peak High School             
 3 Ethan Moore                     9 Vista Peak High School             
 4 Derek Santiago                 11 Vista Peak High School             
 5 Kenny Thach                    11 Vista Peak High School             
 6 Joshua Zimmerman               12 Vista Peak High School             

                     Event #2 - Girls 5000 Meter Run                      
==========================================================================
    Name                           Yr Team                            Seed
==========================================================================
  1 Andrea Burba                   11 Vista Peak High School             
  2 Crystral Carlisle               9 Vista Peak High School             
  3 Wendy De Reza                  12 Vista Peak High School             
  4 Anna Dorny                     11 Vista Peak High School             
  5 Ayla Higgins                    9 Vista Peak High School             
  6 Charlotte Higgins               9 Vista Peak High School             
  7 Sarah Machacek                 12 Vista Peak High School             
  8 Brenda O'Riley                 10 Vista Peak High School             
  9 Patricia Ruiz                  12 Vista Peak High School             
 10 Jordyn Stapleton               11 Vista Peak High School             




*************************WESTMINSTER HIGH SCHOOL**************************

                     Event #1 - Boys 5000 Meter Run                      
=========================================================================
   Name                           Yr Team                            Seed
=========================================================================
 1 Isaac Chavez                   12 Westminster High School            
 2 John Lam                       12 Westminster High School            
 3 Josiah Loma                    12 Westminster High School            
 4 Brandon Moreno Garcia          12 Westminster High School            
 5 Timmy Ngo                      12 Westminster High School            
 6 Justin Perry                   12 Westminster High School            
 7 Jose Rodriguez                 10 Westminster High School            
 8 Landon Verbrugge               12 Westminster High School            

                     Event #2 - Girls 5000 Meter Run                     
=========================================================================
   Name                           Yr Team                            Seed
=========================================================================
 1 Lorena Martinez Suarez         11 Westminster High School            
 2 Marissa Martinez Suarez        10 Westminster High School            
 3 Vivian Nguyen                  12 Westminster High School            
 4 Jacqueline Rodriguez            9 Westminster High School            
 5 Marisol Rodriguez               9 Westminster High School            
 6 Lanaea Simon                   10 Westminster High School            
 7 Sandy Vang                     12 Westminster High School