Combined Results (Top 8s)

RaceTab 3 by MileSplit        Registered to: Alan Versaw, Colorado Track XC

                  Aurora City Meet - 3/19/2011 8:58:25 PM                  
                 Aurora Public Schools Stadium, Aurora, CO                 


                    Varsity Boys 100 Meter Dash Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Marcus Harris                Eaglecrest                    10.66    10
  2 Chaz Butler                  Overland                      10.82     8
  3 Pedro Borunda                Grandview                     11.19     6
  4 Glen Taylor                  Grandview                     11.34     5
  5 Isaiah Townsend              Gateway                       11.39     4
  6 Sheridan Buie Van Lowe       Gateway                       11.42     3
  7 Semaj Baldwin                Gateway                       11.45     2
  8 Jonathon Mathews             Rangeview                     11.48     1

                   Varsity Girls 100 Meter Dash Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Zainab Sanni                 Smoky Hill                    12.17    10
  2 Brianna Pardner              Overland                      12.74     8
  3 McKael Grayson               Grandview                     12.90     6
  4 Alyssa Clayton               Rangeview                     12.93     5
  5 Jhia Henderson               Aurora Central                13.18     4
  6 Dezzerae Chavers             Eaglecrest                    13.20     3
  7 Arielle Stubblefield         Hinkley                       13.70     2
  8 Alexandra Herndon            Cherokee Trail                13.93     1

                    Varsity Boys 200 Meter Dash Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Marcus Harris                Eaglecrest                    22.23    10
  2 Steffen Johnson              Rangeview                     22.40     8
  3 Glen Taylor                  Grandview                     22.89     6
  4 Darian Simon-Toliver         Grandview                     23.41     5
  5 Eric Cheesboro               Overland                      23.60     4
  6 Semaj Baldwin                Gateway                       23.78     3
  7 Maliek Combs                 Smoky Hill                    23.81     2
  8 Chris Loken                  Grandview                     23.90     1

                   Varsity Girls 200 Meter Dash Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Zainab Sanni                 Smoky Hill                    25.43    10
  2 McKael Grayson               Grandview                     26.39     8
  3 Brianna Pardner              Overland                      26.87     6
  4 Tianna Cunningham            Rangeview                     27.79     5
  5 Alaynah Lanier               Grandview                     27.90     4
  6 Makayla Julian               Eaglecrest                    28.59     3
  7 Tiana Cephers                Cherokee Trail                28.85     2
  8 Jhia Henderson               Aurora Central                28.99     1

                    Varsity Boys 400 Meter Dash Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Pedro Borunda                Grandview                     50.38    10
  2 Jordan Medina                Rangeview                     50.95     8
  3 Brandon Stepter              Smoky Hill                    52.46     6
  4 Tim Bartholomew              Smoky Hill                    53.36     5
  5 Jergen Sanford               Overland                      53.37     4
  6 Jowan Chisolm                Rangeview                     53.68     3
  7 Xavier Lewis                 Eaglecrest                    54.16     2
  8 Austin Papike                Rangeview                     55.16     1

                   Varsity Girls 400 Meter Dash Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Yanoudji Diarra              Hinkley                     1:03.45    10
  2 Maddie Vigil                 Grandview                   1:03.61     8
  3 Jennifer Jordan              Grandview                   1:04.52     6
  4 Keasha Tennell               Gateway                     1:06.94     5
  5 Kelly Gillespie              Eaglecrest                  1:06.99     4
  6 Norely Sanders               Hinkley                     1:10.89     3
  7 Jalaya Alexander             Smoky Hill                  1:12.61     2
  8 Chelsie Thomas               Eaglecrest                  1:14.98     1

                    Varsity Boys 800 Meter Run Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Tanner Ruhl                  Smoky Hill                  2:01.64    10
  2 Justin Lane                  Overland                    2:01.65     8
  3 Dylan Adams                  Smoky Hill                  2:04.14     6
  4 Kyle Ames                    Smoky Hill                  2:05.30     5
  5 Donivan Montoya              Rangeview                   2:07.53     4
  6 Kevin Leung                  Eaglecrest                  2:08.57     3
  7 Ken Iverson                  Eaglecrest                  2:08.67     2
  8 Nic de Herrera               Grandview                   2:14.32     1

                    Varsity Girls 800 Meter Run Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Rikki Gonzales               Rangeview                   2:22.11    10
  2 Ashley Windom                Eaglecrest                  2:32.71     8
  3 Michelle Oberndorf           Grandview                   2:34.04     6
  4 Melissa Cowley               Cherokee Trail              2:35.44     5
  5 Bria Martin                  Cherokee Trail              2:37.99     4
  6 Taylor Survil                Smoky Hill                  2:38.89     3
  7 Alex Ryan                    Smoky Hill                  2:39.47     2
  8 Katie Pokhilchuk             Overland                    2:44.00     1

                    Varsity Boys 1600 Meter Run Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Justin Lane                  Overland                    4:29.64    10
  2 Marty Andrie                 Smoky Hill                  4:40.03     8
  3 Kyle Ames                    Smoky Hill                  4:45.48     6
  4 Greyson Hoffman              Eaglecrest                  4:49.31     5
  5 Nic de Herrera               Grandview                   4:49.84     4
  6 Devundrick Walker            Gateway                     4:55.00     3
  7 Lousi Edminston              Grandview                   4:55.96     2
  8 Jordan McVicker              Grandview                   4:57.97     1

                   Varsity Girls 1600 Meter Run Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Rikki Gonzales               Rangeview                   5:15.76    10
  2 Rachael Chacko               Smoky Hill                  5:37.90     8
  3 Alicia Taurchini             Eaglecrest                  5:40.92     6
  4 Melissa Cowley               Cherokee Trail              5:52.59     5
  5 Ariana Horton                Grandview                   5:57.85     4
  6 Alex Ryan                    Smoky Hill                  5:58.64     3
  7 Sam Vachon                   Grandview                   6:06.05     2
  8 Allyson Kish                 Grandview                   6:07.10     1

                    Varsity Boys 3200 Meter Run Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Zach McConnel                Smoky Hill                 10:52.70    10
  2 Dan Kasberg                  Smoky Hill                 10:57.87     8
  3 Louis Edmiston               Grandview                  10:57.95     6
  4 Mark Chalfant                Gateway                    11:08.58     5
  5 Charlie Kleeman              Smoky Hill                 11:17.73     4
  6 Will Boekel                  Grandview                  11:19.90     3
  7 Freedom Van Treese           Rangeview                  11:28.19     2
  8 Luke Meachem                 Eaglecrest                 11:28.24     1

                   Varsity Girls 3200 Meter Run Finals                    
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Erin Norton                  Grandview                  12:05.02    10
  2 Lauren Mills                 Smoky Hill                 12:14.60     8
  3 Marisa Phillips              Smoky Hill                 13:06.80     6
  4 Chloe Andrie                 Smoky Hill                 13:22.24     5
  5 Emily Baade                  Grandview                  13:31.36     4
  6 Ariana Horton                Grandview                  13:33.00     3
  7 Sandra Tran                  Gateway                    14:05.70     2
  8 Alexous Montoya              Rangeview                  14:24.18     1

                  Varsity Boys 110 Meter Hurdles Finals                   
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Devin Bell                   Cherokee Trail                15.55    10
  2 Joey Chester                 Cherokee Trail                16.13     8
  3 Akira Allen                  Rangeview                     16.20     6
  4 Taylor Schultz               Grandview                     16.59     5
  5 Jordan Halbleib              Grandview                     17.45     4
  6 Davyen Nelson                Cherokee Trail                17.52     3
  7 Daijhawn Williams            Grandview                     18.11     2
  8 Tanner Schumm                Rangeview                     18.23     1

                  Varsity Girls 100 Meter Hurdles Finals                  
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Claire Swingle               Grandview                     16.50    10
  2 Sydney Dickerson             Grandview                     17.93     8
  3 Kayla Gatling                Cherokee Trail                19.02     6
  4 Beth Streeter                Smoky Hill                    19.14     5
  5 Rheya Eddings                Grandview                     19.30     4
  6 Lenae Davis                  Smoky Hill                    19.98     3
  7 Becca Black                  Smoky Hill                    20.11     2
  8 Cassie McPeek                Rangeview                     20.21     1

                  Varsity Boys 300 Meter Hurdles Finals                   
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Devin Bell                   Cherokee Trail                43.55    10
  2 Joey Chester                 Cherokee Trail                43.57     8
  3 Anfernee Hammond             Hinkley                       44.02     6
  4 Akira Allen                  Rangeview                     44.36     5
  5 Cory Meade                   Smoky Hill                    44.42     4
  6 Tanner Schumm                Rangeview                     44.87     3
  7 Jordan Charles               Grandview                     44.90     2
  8 Diajhawn Williams            Grandview                     45.84     1

                  Varsity Girls 300 Meter Hurdles Finals                  
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
  1 Claire Swingle               Grandview                     49.53    10
  2 Kayla Gatling                Cherokee Trail                51.80     8
  3 Beth Streeter                Smoky Hill                    55.32     6
  4 Lenae Davis                  Smoky Hill                    56.76     5
  5 Becca Black                  Smoky Hill                    57.09     4
  6 Rheya Eddings                Grandview                   1:00.29     3
  7 Morgan Ham                   Cherokee Trail              1:00.82     2
  8 Cassie McPeek                Rangeview                   1:01.49     1

           Varsity Boys 4x100 Meter Relay Finals            
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 Gateway A                                    43.67    10
  2 Grandview A                                  43.89     8
  3 Rangeview A                                  44.03     6
  4 Cherokee Trail A                             44.11     5
  5 Eaglecrest A                                 45.06     4
  6 Hinkley A                                    47.36     3

           Varsity Girls 4x100 Meter Relay Finals           
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 Eaglecrest A                                 50.42    10
  2 Grandview A                                  51.50     8
  3 Smoky Hill A                                 51.71     6
  4 Cherokee Trail A                             53.51     5
  5 Gateway A                                    54.62     4
  6 Hinkley A                                    56.94     3

           Varsity Boys 4x200 Meter Relay Finals            
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 Grandview A                                1:30.74    10
  2 Rangeview A                                1:31.22     8
  3 Cherokee Trail A                           1:32.04     6
  4 Gateway A                                  1:34.07     5
  5 Aurora Central A                           1:36.50     4
  6 Eaglecrest A                               1:36.58     3
  7 Hinkley A                                  1:38.10     2
  8 Smoky Hill A                               1:39.10     1

           Varsity Girls 4x200 Meter Relay Finals           
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 Eaglecrest A                               1:46.44    10
  2 Grandview A                                1:51.76     8
  3 Rangeview A                                1:52.92     6
  4 Aurora Central A                           1:56.28     5
  5 Hinkley A                                  1:56.34     4
  6 Smoky Hill A                               2:00.39     3

           Varsity Boys 4x400 Meter Relay Finals            
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 Rangeview A                                3:24.71    10
  2 Smoky Hill A                               3:30.30     8
  3 Cherokee Trail A                           3:41.09     6
  4 Grandview A                                3:41.42     5
  5 Hinkley A                                  3:43.48     4
  6 Eaglecrest A                               3:43.56     3
  7 Gateway A                                  3:55.43     2

           Varsity Girls 4x400 Meter Relay Finals           
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 Rangeview A                                4:15.26    10
  2 Hinkley A                                  4:22.28     8
  3 Grandview A                                4:27.29     6
  4 Eaglecrest A                               4:28.78     5
  5 Smoky Hill A                               4:30.51     4
  6 Cherokee Trail A                           4:35.68     3

           Varsity Boys 4x800 Meter Relay Finals            
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 Smoky Hill A                               8:14.58    10
  2 Hinkley A                                  8:58.68     8
  3 Eaglecrest A                               8:58.72     6
  4 Rangeview A                                9:13.73     5
  5 Grandview A                                9:23.25     4
  6 Cherokee Trail A                           9:36.39     3

           Varsity Girls 4x800 Meter Relay Finals           
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 Smoky Hill A                              10:19.66    10
  2 Grandview A                               10:35.62     8
  3 Eaglecrest A                              11:27.92     6
  4 Cherokee Trail A                          11:38.03     5
  5 Gateway A                                 11:41.92     4
  6 Hinkley A                                 12:26.55     3

     Varsity Girls 800 Meter Sprint Medley Relay Finals     
============================================================
    Team                                          Time   Pts
============================================================
  1 Grandview A                                1:53.89    10
  2 Rangeview A                                1:58.45     8
  3 Cherokee Trail A                           1:59.87     6
  4 Hinkley A                                  2:02.94     5
  5 Smoky Hill A                               2:08.90     4

                     Varsity Boys Triple Jump Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Thomas Singleton             Cherokee Trail               41-3.5    10
  2 Dakota Randell               Aurora Central                 40-1     8
  3 Jamal Wright                 Rangeview                    40-0.5     6
  4 Everett Bible                Cherokee Trail                 39-6     5
  5 Avery Roberts                Eaglecrest                   39-3.5     4
  6 Jordan Charles               Grandview                     37-11     3
  7 Scott Payton                 Hinkley                        37-6     2
  8 Riley Etzel                  Cherokee Trail                36-10     1

                     Varsity Girls Triple Jump Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Danielle Williams            Eaglecrest                  36-10.5    10
  2 Breona Kerrick               Gateway                      33-8.5     8
  3 Markayla Julian              Eaglecrest                  31-10.5     6
  4 Briana Evans                 Smoky Hill                   31-6.5     5
  5 Claire Daugherty             Smoky Hill                     30-7     4
  6 Kelly Gillespie              Eaglecrest                   30-5.5     3
  7 Taylor Hall                  Grandview                    30-1.5     2
  8 Stephanie Nwagwu             Grandview                    29-3.5     1

                      Varsity Boys Long Jump Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Brandon Ball                 Eaglecrest                    20-11    10
  2 Jamal Wright                 Rangeview                      20-7     8
  3 Dakota Randell               Aurora Central                 20-5     6
  4 Dondre Smallwood             Hinkley                        20-4     5
  5 Tre Lane                     Gateway                        19-9     4
  6 Dion Williams                Cherokee Trail                 19-4     3
  7 JR Smith                     Grandview                      18-7     2
  8 Everett Bible                Cherokee Trail                 18-6     1

                      Varsity Girls Long Jump Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Sieana Tracey                Eaglecrest                     15-6    10
  2 Breona Kerrick               Gateway                        15-2     8
  3 Alaynah Lanier               Grandview                      15-2     6
  4 Claire Daugherty             Smoky Hill                    14-11     5
  5 Stephanie Nwagwu             Grandview                      14-8     4
  6 Markayla Julian              Eaglecrest                     14-8     3
  7 Kayla Gatling                Cherokee Trail                 14-3     2
  8 Brianna Gilbert              Cherokee Trail                 13-6     1

                      Varsity Boys High Jump Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Avery Roberts                Eaglecrest                      6-4    10
  2 Isaiah Lavallais             Hinkley                         6-2     8
  3 JR Smith                     Grandview                       5-8     6
  4 Riley Etzel                  Cherokee Trail                  5-8     5
  5 A’Deril Agnew                Aurora Central                  5-2     4

                      Varsity Girls High Jump Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Dezzerae Chavers             Eaglecrest                      5-1    10
  2 Kelsey Cleere                Eaglecrest                      5-0     8
  3 Claire Daugherty             Eaglecrest                      4-9     6
  4 Azhudrea Brown               Hinkley                         4-6     5
  5 Yanoudji Diarra              Hinkley                         4-4     4
  6 Jasmine Anttila              Smoky Hill                      4-4     3

                      Varsity Boys Pole Vault Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Stuart Jackson               Grandview                       9-0    10
  2 Jordan Charles               Grandview                       9-0     8
  3 Khalil Combs                 Smoky Hill                      8-0     6

                     Varsity Girls Pole Vault Finals                      
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Chisa Mendoza                Smoky Hill                      8-0    10
  2 Drew Cooper                  Smoky Hill                      8-0     8
  3 Melissa Klatt                Smoky Hill                      7-0     6
  4 Anna Loken                   Grandview                       7-0     5
  5 Cassidy Ritter               Cherokee Trail                  6-0     4

                       Varsity Boys Shot Put Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Brandon Watts                Rangeview                    45-8.5    10
  2 Sean Melton                  Rangeview                   43-10.5     8
  3 Justice Smith                Eaglecrest                     42-6     6
  4 Casey Giles                  Rangeview                    41-9.5     5
  5 Keith Chiles                 Grandview                    40-5.5     4
  6 Zack Golditch                Gateway                        40-0     3
  7 Tyler Knigge                 Smoky Hill                     39-7     2
  8 Brent Last                   Grandview                      39-1     1

                      Varsity Girls Shot Put Finals                       
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 BaJa Robinson                Hinkley                        35-2    10
  2 Adaeze Obinnah               Grandview                    35-0.5     8
  3 Christina Fasci              Rangeview                   34-10.5     6
  4 Kim Krenrich                 Rangeview                      33-7     5
  5 Heather Call                 Grandview                    33-1.5     4
  6 Brianna Crews                Smoky Hill                   31-6.5     3
  7 Salamasina Fifita            Hinkley                        28-6     2
  8 Alexis Ferguson              Grandview                      28-4     1

                     Varsity Boys Discus Throw Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Zack Golditch                Gateway                      136-11    10
  2 Brandon Watts                Rangeview                     133-6     8
  3 Kevin Estrada                Hinkley                       128-4     6
  4 Casey Giles                  Rangeview                     127-6     5
  5 Tyler Knigge                 Smoky Hill                   119-10     4
  6 Jorge Fierro                 Gateway                       119-0     3
  7 Sean Melton                  Rangeview                     118-9     2
  8 Justin Smith                 Eaglecrest                    113-7     1

                    Varsity Girls Discus Throw Finals                     
==========================================================================
    Name                      Yr Team                           Mark   Pts
==========================================================================
  1 Christina Fasci              Rangeview                      97-4    10
  2 BaJa Robinson                Hinkley                        92-0     8
  3 Kim Krenrich                 Rangeview                      84-1     6
  4 Maddie Leathersby            Cherokee Trail                80-10     5
  5 Brianna Crews                Smoky Hill                    72-11     4
  6 Salaminsa Fifita             Hinkley                       71-10     3
  7 Anna Skarbowski              Grandview                      69-9     2
  8 Kaitlin Rains                Grandview                      68-9     1