Leighton Betz Invitational
Greenfield Park
Hosted by West Allis Hale High School
September 6th, 2013
Girls Varsity 4000 Meter Run
Place Name Year School Time Pace
===== ================== ==== ===================== ======== =====
1 Annie Hughes FR Arrowhead 15:26.51 6:13
2 Lea Patek SR Arrowhead 15:34.89 6:17
3 Emily McCoy SR Green Bay East 15:38.11 6:18
4 Sidni Frank JR Cedarburg 15:39.22 6:18
5 Melissa Capra JR Westosha Central 16:00.46 6:27
6 Brynn Bartlett FR Arrowhead 16:10.72 6:31
7 Emma Malooly FR Green Bay East 16:20.19 6:35
8 Sarah Werking SO Brookfield East 16:23.22 6:36
9 Katie Hoagland JR Slinger 16:24.09 6:36
10 Lian Arzbecker SR Pewaukee 16:24.13 6:36
11 Ashton Keene SO Pewaukee 16:32.05 6:40
12 Katie Novak SO Nicolet 16:32.25 6:40
13 Rebecca Lamp JR Westosha Central 16:33.43 6:40
14 Aubre Miller SR Arrowhead 16:34.37 6:41
15 Kim Hurst SR Whitnall 16:36.73 6:42
16 Ellie Probst SR West Allis Hale 16:47.65 6:46
17 Madison Mihaljevic SO West Allis Hale 16:47.76 6:46
18 Millie Bretl FR Divine Savior Holy An 16:48.44 6:46
19 Brianna Mathison SR Brookfield East 16:48.53 6:46
20 Jasmine Van Tine SR Whitnall 16:51.14 6:47
21 Joanne Reiners SR Westosha Central 16:51.55 6:47
22 Alyssa Nigh JR Arrowhead 16:51.85 6:48
23 Maddie Murphy JR Westosha Central 16:52.50 6:48
24 Karen Young SR Pewaukee 16:52.83 6:48
25 Ariel Malvitz FR Green Bay East 16:52.85 6:48
26 Lorraine Tenpenny FR Cedarburg 16:54.73 6:49
27 Maria Sabourin JR Westosha Central 16:58.54 6:50
28 Megan Larsen SR Appleton East 17:01.73 6:52
29 Allyx Kvasnicka SR Brookfield East 17:03.71 6:52
30 Erin Fischer SR Appleton East 17:04.97 6:53
31 Morgan Patterson JR Pewaukee 17:08.23 6:54
32 Gina Pagel JR Brookfield East 17:09.00 6:54
33 Megan Wagner JR Slinger 17:13.72 6:56
34 Renee Culbertson SR Westosha Central 17:14.66 6:57
35 Cassidy Wichman JR Slinger 17:17.31 6:58
36 Elizabeth Schauer SO Divine Savior Holy An 17:20.15 6:59
37 Alex Spicer SR Green Bay East 17:20.15 6:59
38 Nina Wiley SO Pewaukee 17:21.21 6:59
39 April Koshen JR West Allis Hale 17:21.24 6:59
40 Kaylyn Haefner SR Appleton East 17:22.22 7:00
41 Erinn Olmsted SO Green Bay East 17:22.94 7:00
42 Jami Frank JR Cedarburg 17:23.91 7:00
43 Genova Morel FR Divine Savior Holy An 17:24.48 7:01
44 Maggie Schauer SR Pewaukee 17:26.18 7:01
45 Kathleen Wartman SR Arrowhead 17:27.45 7:02
46 Kennedy Devries FR Arrowhead 17:28.69 7:02
47 Tessa Estock SO Menomonee Falls 17:28.77 7:02
48 Lisa Browne SO Brookfield East 17:33.32 7:04
49 Katie Daul SO Pewaukee 17:34.52 7:05
50 Julia Alberth JR Westosha Central 17:34.64 7:05
51 Lauren Dorsey SR Green Bay East 17:35.24 7:05
52 Maddy Sweeney FR Green Bay East 17:35.27 7:05
53 Olivia Beyer SO Slinger 17:36.53 7:06
54 Brook Johnson FR Slinger 17:37.86 7:06
55 Cambria Loomans SO Appleton East 17:39.23 7:07
56 Nora Imperl SR Whitnall 17:44.45 7:09
57 Maddie Thew FR Divine Savior Holy An 17:48.27 7:10
58 Olga Larson JR Green Bay East 17:48.31 7:10
59 Anna Kershner SO Divine Savior Holy An 17:50.37 7:11
60 Michelle Pigg SO Nicolet 17:51.61 7:12
61 Nora McGuire FR Nicolet 17:52.09 7:12
62 Finola Hughes JR Divine Savior Holy An 17:55.54 7:13
63 Emma Stonesmyth FR Appleton East 17:59.06 7:15
64 Hilary Miller JR Nicolet 18:01.15 7:15
65 Caroline Daniels SO West Allis Hale 18:03.67 7:16
66 Melissa Schuh JR Slinger 18:04.45 7:17
67 Abbie Krentz SR Cedarburg 18:08.65 7:18
68 Lauren Neu JR Slinger 18:09.86 7:19
69 Angela Pichler SO Brookfield East 18:11.13 7:19
70 Juliette Schefelke JR Menomonee Falls 18:12.79 7:20
71 Elizabeth Mowers SO Nicolet 18:12.79 7:20
72 Jennifer Bahling SR Whitnall 18:21.29 7:24
73 Jenna Freund SO West Allis Hale 18:21.50 7:24
74 Elizebeth McKinney JR Appleton East 18:28.49 7:26
75 Claire Assana SR Divine Savior Holy An 18:30.19 7:27
76 Lindsay Kennedy JR Brookfield East 18:30.95 7:27
77 April Gilbert JR Menomonee Falls 18:39.26 7:31
78 Emma Jankowski FR Menomonee Falls 18:40.09 7:31
79 Monika Zoromski JR Cedarburg 18:40.28 7:31
80 Amanda Schultz JR Menomonee Falls 18:41.44 7:32
81 Maddie Kalmer FR Divine Savior Holy An 18:42.12 7:32
82 Megan Rohde SR Menomonee Falls 18:45.51 7:33
83 Samantha Grady FR Cedarburg 18:52.31 7:36
84 Grace Kusik JR West Allis Hale 19:00.82 7:39
85 Molly Perkins SO Brookfield East 19:15.32 7:45
86 Caroline Hanson SO Menomonee Falls 19:19.53 7:47
87 Haley Morgese SO Cedarburg 19:22.18 7:48
88 Bellana Roemer JR Appleton East 19:25.10 7:49
89 Cassie Whittier SR West Allis Hale 19:26.93 7:50
90 Rachel Ross JR Cedarburg 19:34.20 7:53
91 Emily Elliott SR West Allis Hale 19:40.67 7:56
92 Megan Jacob FR Appleton East 20:05.19 8:05
Timing & Results by PrimeTime Race & Event Management, LLC. www.pttiming.com