Air Academy High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
400 Meter Dash | |||||
1:00.37 | Hailey Gregg | 6th | Prelims H1 | 4A Results | |
1:00.40 | Hailey Gregg | 9th | Finals H1 | 4A Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:55.01 | SB | Bethany Michalak | 1st | Finals H1 | 4A Results |
4x100 Meter Relay | |||||
50.94 | SB | Relay Team | 10th | Prelims H1 | 4A Results |
800 Meter Sprint Medley Relay | |||||
1:55.60 | Relay Team | 12th | Prelims H2 | 4A Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:13.25 | Relay Team | 9th | Prelims H2 | 4A Results | |
4:13.63 | Relay Team | 7th | Finals H1 | 4A Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:51.96 | SB | Relay Team | 4th | Finals H1 | 4A Results |
High Jump | |||||
4-10 | Christina Stanley | 7th | Finals H1 | 4A Results | |
Triple Jump | |||||
34-6.5 | SB | Meghan Brazeau | 9th | Finals H1 | 4A Results |
Shot Put | |||||
35-1 | Kylyn Ollivierre | 2nd | Finals H2 | 4A Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.07 | Simeon Whitaker | 5th | Prelims H1 | 4A Results | |
11.16 | Sam Weisstein | 9th | Prelims H2 | 4A Results | |
11.33 | Sam Weisstein | 8th | Finals H1 | 4A Results | |
11.34 | Simeon Whitaker | 9th | Finals H1 | 4A Results | |
200 Meter Dash | |||||
22.44 | SB | Sam Weisstein | 8th | Prelims H1 | 4A Results |
22.55 | Sam Weisstein | 7th | Finals H1 | 4A Results | |
400 Meter Dash | |||||
51.37 | Keegan Bennett | 14th | Prelims H1 | 4A Results | |
800 Meter Run | |||||
1:55.52 | SB | Alex Maline | 6th | Finals H1 | 4A Results |
1600 Meter Run | |||||
4:21.97 | Alex Maline | 11th | Finals H1 | 4A Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
42.94 | Relay Team | 1st | Prelims H2 | 4A Results | |
43.52 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | 4A Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:29.31 | Relay Team | 1st | Prelims H2 | 4A Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:26.55 | SB | Relay Team | 5th | Prelims H2 | 4A Results |
3:28.15 | Relay Team | 6th | Finals H1 | 4A Results | |
High Jump | |||||
5-10 | Nicholas Marshall | 10th | Finals H1 | 4A Results | |
Long Jump | |||||
19-9.25 | Jamon Ehrig | 17th | Finals H1 | 4A Results | |
Discus | |||||
131-6 | William Sak-Bachini | 11th | Finals H2 | 4A Results | |
128-6 | Kyle Demos | 13th | Finals H2 | 4A Results | |
Shot Put | |||||
42-7.5 | Samuel Beers | 12th | Finals H1 | 4A Results | |
40-3.25 | William Sak-Bachini | 17th | Finals H1 | 4A Results |