ThunderRidge High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
400 Meter Dash | |||||
1:06.19 | SB | Emma Atwell | 7th | Finals H5 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:40.18 | SB | Emily Waters | 20th | Finals | Complete Results |
2:40.52 | SB | Niki Hemminger | 21st | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:48.77 | SB | Claire Noser | 19th | Finals | Complete Results |
5:56.08 | SB | Molly Vathanavarin | 23rd | Finals | Complete Results |
6:17.47 | SB | Chloe Elder | 36th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
12:56.54 | SB | Courtney Rice | 10th | Finals | Complete Results |
13:00.21 | SB | Ashlee Fausz | 12th | Finals | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
15.95 | SB | Erin Bowers | 2nd | Finals H5 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
48.60 | SB | Erin Bowers | 5th | Finals H5 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
53.22 | SB | Relay Team | 7th | Finals H2 | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:53.41 | SB | Relay Team | 4th | Finals H3 | |
800 Meter Sprint Medley Relay | |||||
2:04.35 | SB | Relay Team | 12th | Finals H1 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:28.50 | SB | Relay Team | 5th | Finals H2 | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:34.86 | SB | Relay Team | 6th | Finals | |
High Jump | |||||
4-10 | SB | Sarah Carroll | 7th | Finals | Complete Results |
4-6 | SB | Megan Wenham | 15th | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
14-2 | SB | Lorelle Lynch | 24th | Finals | Complete Results |
13-5 | SB | Jennifer Savage | 32nd | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
32-9.5 | SB | Jennifer Savage | 7th | Finals | Complete Results |
32-5.5 | SB | Aireyonna Martinez | 9th | Finals | Complete Results |
31-5.5 | SB | Lorelle Lynch | 13th | Finals | Complete Results |
Pole Vault | |||||
7-0 | SB | Gabrielle Smith | 5th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
70-10 | SB | Kailey Eichenlaub | 24th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
27-6.25 | SB | Emma Williams | 15th | Finals | Complete Results |
27-5.5 | SB | Kailey Eichenlaub | 16th | Finals | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
400 Meter Dash | |||||
51.12 | SB | Ryan Morningstar | 4th | Finals H8 | Complete Results |
55.55 | SB | Lane Higgins | 19th | Finals H3 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:12.83 | SB | Conner Caron-Burton | 24th | Finals | Complete Results |
2:20.55 | SB | Chandler Jenson | 38th | Finals | Complete Results |
2:24.58 | SB | Sam Hines | 41st | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:29.89 | SB | Keifer Johnson | 1st | Finals | Complete Results |
5:00.10 | SB | Paul Moore | 29th | Finals | Complete Results |
5:33.77 | SB | Jacob Lemmons | 53rd | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
10:21.69 | SB | Keifer Johnson | 1st | Finals | Complete Results |
11:43.41 | SB | Jackson Shubin | 30th | Finals | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
42.46 | SB | Tyler Baron | 4th | Finals H6 | Complete Results |
45.88 | SB | Joel Isakson | 19th | Finals H5 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
44.44 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H3 | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:31.80 | SB | Relay Team | 4th | Finals H3 | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:42.83 | SB | Relay Team | 9th | Finals H2 | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:33.79 | SB | Relay Team | 11th | Finals | |
High Jump | |||||
6-0 | SB | Ryan Morningstar | 6th | Finals | Complete Results |
6-0 | SB | Brandon Rodewald | 4th | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
22-2 | SB | Brandon Rodewald | 1st | Finals | Complete Results |
20-10 | SB | Ian Rozier | 6th | Finals | Complete Results |
19-5 | SB | Max Ornelas | 22nd | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
42-1.5 | SB | Brandon Rodewald | 4th | Finals | Complete Results |
41-0 | SB | Ian Rozier | 7th | Finals | Complete Results |
38-1 | SB | Jeff Helblig | 22nd | Finals | Complete Results |
Pole Vault | |||||
13-0 | SB | Dalton Vickles | 2nd | Finals | Complete Results |
12-6 | SB | Connor Drinkard | 3rd | Finals | Complete Results |
11-6 | SB | Walter Newman | 8th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
133-1 | SB | Blake Jacobs | 3rd | Finals | Complete Results |
131-1 | SB | Dalton Davis | 5th | Finals | Complete Results |
122-0 | SB | Matt Ewen | 8th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
42-8.25 | SB | Blake Jacobs | 2nd | Finals | Complete Results |
39-9 | SB | Zach Jones | 7th | Finals | Complete Results |
39-2.75 | SB | Matt Ewen | 9th | Finals | Complete Results |