Golden High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.05 | Samantha Lewan | 17th | Prelims H4 | 4A Girls Results | |
14.06 | Katie Murray | 19th | Prelims H4 | 4A Girls Results | |
14.22 | SB | Elisabeth Sellinger | 22nd | Prelims H1 | 4A Girls Results |
200 Meter Dash | |||||
29.16 | SB | Cassidy Paulson | 14th | Prelims H3 | 4A Girls Results |
29.34 | SB | Elisabeth Sellinger | 15th | Prelims H4 | 4A Girls Results |
30.01 | SB | Isabella Holman | 19th | Prelims H2 | 4A Girls Results |
400 Meter Dash | |||||
1:04.46 | SB | Anna Barr | 7th | Prelims H2 | 4A Girls Results |
1:04.51 | Anna Barr | 8th | Finals H1 | 4A Girls Results | |
1:05.42 | Caroline Wise | 11th | Prelims H2 | 4A Girls Results | |
1:07.94 | SB | Cassidy Paulson | 15th | Prelims H3 | 4A Girls Results |
800 Meter Run | |||||
2:44.23 | SB | Tiffanni Hairfield | 20th | Finals H1 | 4A Girls Results |
1600 Meter Run | |||||
5:22.08 | SB | Mary Fox | 5th | Finals H2 | 4A Girls Results |
5:36.69 | SB | Sophia Wubben | 8th | Finals H2 | 4A Girls Results |
3200 Meter Run | |||||
11:51.72 | SB | Mary Fox | 5th | Finals H1 | 4A Girls Results |
12:13.95 | SB | Sophia Wubben | 7th | Finals H1 | 4A Girls Results |
100 Meter Hurdles | |||||
19.10 | SB | Alyse Oxenford | 16th | Prelims H1 | 4A Girls Results |
300 Meter Hurdles | |||||
56.92 | SB | Carissa Chandler | 18th | Prelims H3 | 4A Girls Results |
58.48 | SB | Angel Goodwin | 19th | Prelims H1 | 4A Girls Results |
1:02.05 | SB | Alyse Oxenford | 20th | Prelims H2 | 4A Girls Results |
4x100 Meter Relay | |||||
53.76 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | 4A Girls Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:57.41 | Relay Team | 7th | Finals H1 | 4A Girls Results | |
800 Meter Sprint Medley Relay | |||||
2:00.07 | Relay Team | 5th | Finals H1 | 4A Girls Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:24.64 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | 4A Girls Results |
4x800 Meter Relay | |||||
10:41.83 | SB | Relay Team | 7th | Finals H1 | 4A Girls Results |
Long Jump | |||||
14-4 | SB | Anna Barr | 10th | Finals H1 | 4A Girls Results |
13-5 | SB | Lucia Brotherton | 17th | Finals H1 | 4A Girls Results |
Pole Vault | |||||
10-6 | Emma Markovich | 1st | Finals H1 | 4A Girls Results | |
Discus | |||||
95-2.5 | SB | Sabrina Jones | 6th | Finals H1 | 4A Girls Results |
Shot Put | |||||
26-7 | Sabrina Jones | 12th | Finals H1 | 4A Girls Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.97 | Jordan Fehrn | 18th | Prelims H1 | 4A Boys Results | |
200 Meter Dash | |||||
24.00 | SB | Scott Holman | 11th | Prelims H1 | 4A Boys Results |
24.90 | SB | Zach Persky | 18th | Prelims H4 | 4A Boys Results |
24.99 | SB | Jesse Scrivner | 20th | Prelims H3 | 4A Boys Results |
400 Meter Dash | |||||
54.02 | SB | Scott Holman | 10th | Prelims H4 | 4A Boys Results |
57.50 | SB | Aydan Provencio | 19th | Prelims H3 | 4A Boys Results |
800 Meter Run | |||||
2:00.58 | SB | Alec Hornecker | 2nd | Finals H2 | 4A Boys Results |
2:11.73 | Patrick Dolan | 14th | Finals H2 | 4A Boys Results | |
2:12.18 | Ethan Conroy | 15th | Finals H1 | 4A Boys Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:49.87 | SB | Jeshuran Small | 14th | Finals H1 | 4A Boys Results |
4:59.74 | SB | Austin Rice | 20th | Finals H1 | 4A Boys Results |
5:06.93 | SB | Noah Brown | 21st | Finals H1 | 4A Boys Results |
3200 Meter Run | |||||
9:40.41 | Alec Hornecker | 1st | Finals H1 | 4A Boys Results | |
10:39.69 | SB | Jeshuran Small | 8th | Finals H1 | 4A Boys Results |
10:53.67 | SB | Austin Rice | 12th | Finals H1 | 4A Boys Results |
110 Meter Hurdles | |||||
16.80 | SB | Thomas Wilkinson | 6th | Finals H1 | 4A Boys Results |
17.30 | Thomas Wilkinson | 8th | Prelims H2 | 4A Boys Results | |
19.86 | SB | Trevor Reed | 20th | Prelims H2 | 4A Boys Results |
20.51 | SB | Aidan Fletcher | 22nd | Prelims H1 | 4A Boys Results |
300 Meter Hurdles | |||||
47.04 | SB | Thomas Wilkinson | 16th | Prelims H3 | 4A Boys Results |
48.06 | SB | Aidan Fletcher | 19th | Prelims H3 | 4A Boys Results |
48.50 | SB | Trevor Reed | 21st | Prelims H2 | 4A Boys Results |
4x100 Meter Relay | |||||
46.03 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | 4A Boys Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:39.47 | SB | Relay Team | 8th | Finals H1 | 4A Boys Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:42.63 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | 4A Boys Results |
4x800 Meter Relay | |||||
9:20.34 | Relay Team | 7th | Finals H1 | 4A Boys Results | |
High Jump | |||||
6-4 | SB | Kayden Sund | 2nd | Finals H1 | 4A Boys Results |
Long Jump | |||||
20-10 | Sage Wheelan | 1st | Finals H1 | 4A Boys Results | |
18-4 | SB | Kayden Sund | 9th | Finals H1 | 4A Boys Results |
18-4 | SB | Sammy Wubben | 9th | Finals H1 | 4A Boys Results |
Triple Jump | |||||
42-3.75 | SB | Sage Wheelan | 2nd | Finals H1 | 4A Boys Results |
37-6.75 | SB | Sammy Wubben | 10th | Finals H1 | 4A Boys Results |
Pole Vault | |||||
11-0 | Sam Burrows | 1st | Finals H1 | 4A Boys Results | |
8-0 | Danny Ridley | 8th | Finals H1 | 4A Boys Results | |
8-0 | Theo Fleury | 11th | Finals H1 | 4A Boys Results |