Sierra High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.20 | Briyana Bunson | 2nd | Finals H1 | Div 2 Girls | |
13.50 | Briyana Bunson | 3rd | Prelims H4 | Div 2 Girls | |
14.65 | Bella-Analise Brown | 21st | Prelims H3 | Div 2 Girls | |
200 Meter Dash | |||||
28.14 | Natalie Pollock | 3rd | Finals H1 | Div 2 Girls | |
28.98 | Natalie Pollock | 6th | Prelims H1 | Div 2 Girls | |
30.90 | Bella-Analise Brown | 22nd | Prelims H5 | Div 2 Girls | |
800 Meter Run | |||||
3:34.41 | Arianna Portillos | 24th | Finals H1 | Div 2 Girls | |
1600 Meter Run | |||||
7:54.55 | Arianna Portillos | 22nd | Finals H1 | Div 2 Girls | |
100 Meter Hurdles | |||||
18.98 | SB | Lindsey Little | 12th | Prelims H2 | Div 2 Girls |
300 Meter Hurdles | |||||
51.00 | Natalie Pollock | 4th | Finals H1 | Div 2 Girls | |
53.05 | Natalie Pollock | 5th | Prelims H1 | Div 2 Girls | |
4x100 Meter Relay | |||||
52.66 | Relay Team | 2nd | Finals H2 | Div 2 Girls | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:51.52 | Relay Team | 1st | Finals H2 | Div 2 Girls | |
Long Jump | |||||
14-3.5 | Alexandria Burns | 6th | Finals H1 | Div 2 Girls | |
12-0.75 | Lindsey Little | 18th | Finals H1 | Div 2 Girls | |
Triple Jump | |||||
34-9.5 | Alexandria Burns | 1st | Finals H1 | Div 2 Girls | |
27-1.5 | Lindsey Little | 12th | Finals H1 | Div 2 Girls | |
Discus | |||||
127-2 | Gya'ni Sami | 1st | Finals H1 | Div 2 Girls | |
Shot Put | |||||
33-6.5 | Gya'ni Sami | 3rd | Finals H1 | Div 2 Girls | |
24-7.5 | Drew Girling | 25th | Finals H1 | Div 2 Girls | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.16 | Dante Thomas | 1st | Finals H1 | Div 2 Boys | |
11.31 | Dante Thomas | 1st | Prelims H5 | Div 2 Boys | |
200 Meter Dash | |||||
22.62 | Dante Thomas | 1st | Finals H1 | Div 2 Boys | |
23.07 | Dante Thomas | 2nd | Prelims H5 | Div 2 Boys | |
24.43 | Blake Brooks | 4th | Finals H1 | Div 2 Boys | |
24.86 | Blake Brooks | 7th | Prelims H2 | Div 2 Boys | |
400 Meter Dash | |||||
54.61 | SB | Andrell Sanders | 7th | Prelims H2 | Div 2 Boys |
55.27 | SB | Angel Santos | 10th | Prelims H3 | Div 2 Boys |
59.05 | Andrell Sanders | 8th | Finals H1 | Div 2 Boys | |
800 Meter Run | |||||
2:24.62 | Tadeus Perryman | 20th | Finals H2 | Div 2 Boys | |
2:32.43 | Kent Mattern | 24th | Finals H2 | Div 2 Boys | |
1600 Meter Run | |||||
5:51.56 | Kent Mattern | 25th | Finals H1 | Div 2 Boys | |
110 Meter Hurdles | |||||
17.30 | Sean Burns | 5th | Finals H1 | Div 2 Boys | |
17.43 | Sean Burns | 5th | Prelims H2 | Div 2 Boys | |
300 Meter Hurdles | |||||
44.88 | Brock Girling | 5th | Prelims H1 | Div 2 Boys | |
44.95 | Brock Girling | 6th | Finals H1 | Div 2 Boys | |
4x100 Meter Relay | |||||
44.72 | Relay Team | 1st | Finals H2 | Div 2 Boys | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:37.45 | Relay Team | 2nd | Finals H2 | Div 2 Boys | |
Long Jump | |||||
19-9 | SB | Isaiah Agyekum | 3rd | Finals H1 | Div 2 Boys |
18-10.5 | Andrell Sanders | 7th | Finals H1 | Div 2 Boys | |
Triple Jump | |||||
39-7 | Isaiah Agyekum | 2nd | Finals H1 | Div 2 Boys | |
34-1 | Sean Burns | 9th | Finals H1 | Div 2 Boys | |
Discus | |||||
123-10 | Xavier Brown | 9th | Finals H1 | Div 2 Boys | |
90-6 | SB | Isaac Taylor | 19th | Finals H1 | Div 2 Boys |
Shot Put | |||||
42-5.5 | SB | Xavier Brown | 6th | Finals H1 | Div 2 Boys |
38-0.5 | SB | Isaac Taylor | 10th | Finals H1 | Div 2 Boys |