Colorado Elite DirectAthletics MeetPro
APS Middle School #3
Aurora Public Schools Stadium, Aurora, CO - 9/9/2023
Girls 100m Hurdles (7th Grade Girls)
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 BARNES, Paityn Murphy Creek Middle 17.08 NW 2 (1) 10
2 CARTER, Michaela Murphy Creek Middle 18.37 NW 1 (1) 8
3 TROCHE, Leia Murphy Creek Middle 18.66 NW 3 (1) 6
4 HAMM, Rachel Aurora Quest Middle 19.05 NW 3 (2) 5
5 HILL, Tamaria Mrachek Middle Schoo 19.25 NW 3 (3) 4
6 BLAYLOCK, Ellie Murphy Creek Middle 19.32 NW 2 (2) 3
7 ARMSTRONG, Laila Vista Peak Middle Sc 19.38 NW 2 (3) 2
8 TINSLEY, Ramiyah Mrachek Middle Schoo 19.68 NW 3 (4) 1
9 HAMM, Audrey Aurora Quest Middle 19.70 NW 3 (5)
10 MASON, Lilly Vista Peak Middle Sc 20.55 NW 1 (2)
11 HILL, Chalise Mrachek Middle Schoo 21.10 NW 1 (3)
12 CLAPP, Ayda Aurora Frontier Midd 22.03 NW 1 (4)
13 WELLS, Coriya Aurora Hills Middle 22.34 NW 3 (6)
14 MCGOWAN, Saqqara Mosley Middle School 22.72 NW 1 (5)
15 RUDKIN, Abigail Aurora Frontier Midd 22.76 NW 2 (4)
16 DEAL, Sydney Aurora Frontier Midd 23.95 NW 2 (5)
17 BURROUGHS, Savannah East Middle School 24.87 NW 2 (6)
18 VEGAS, Lola Mrachek Middle Schoo 25.71 NW 1 (6)
19 TAYLOR, Olivia East Middle School 26.83 NW 3 (7)
20 BIRDWELL, Genevieve Del Mar Academy 31.02 NW 1 (7)
21 CROWNOVER, Sophie Vista Peak Middle Sc 32.30 NW 2 (7)
TERRERO, Sophia Mosley Middle School DNS 1
KIRBY, Amaya Aurora Hills Middle DNS 2
HAMMOND, Raelle Mosley Middle School DNS 3
Girls 100m Hurdles (8th Grade Girls)
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 TAIT, Montanna Aurora Frontier Midd 17.03 NW 1 (1) 10
2 LOCKWOOD, Aiyanah Columbia Middle Scho 17.94 NW 2 (1) 8
3 JEFFERS HAGGARED, Sh Columbia Middle Scho 19.27 NW 1 (2) 6
4 ROGERS, Zaria Mosley Middle School 19.70 NW 1 (3) 5
5 HILL, Addison Murphy Creek Middle 19.84 NW 1 (4) 4
6 NGUNGUTAU, Fatai Columbia Middle Scho 20.00 NW 2 (2) 3
7 BILLS, Brianna Vista Peak Middle Sc 20.10 NW 1 (5) 2
8 ESQUIBEL, Collette Vista Peak Middle Sc 20.60 NW 1 (6) 1
9 ROLLIE, Peyton Murphy Creek Middle 21.74 NW 1 (7)
10 KASSA, Meklit Aurora Frontier Midd 23.44 NW 2 (3)
11 BAKER, Shiloh North Middle School 24.82 NW 2 (4)
PRENTICE, Neveah Aurora Hills Middle DNS 1
BISHOP, Patience Aurora Hills Middle DNS 2
ALI, Nena Aurora Quest Middle DNS 2
Boys 110m Hurdles (7th Grade Boys)
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 LISUNOV, David Murphy Creek Middle 19.30 NW 1 (1) 10
2 MEYER, Sevryn Vista Peak Middle Sc 20.10 NW 3 (1) 8
3 SIMPSON, Jay Murphy Creek Middle 20.23 NW 1 (2) 6
4 SHAW, Kavaughn Mosley Middle School 20.66 NW 1 (3) 5
5 TIRRELL, Teagen Murphy Creek Middle 20.80 NW 3 (2) 4
6 PONDER, Michael Aurora Quest Middle 21.07 NW 2 (1) 3
7 BINYAM, Nehemiah Aurora Quest Middle 21.12 NW 2 (2) 2
8 SHIELDS, Garrison Aurora Quest Middle 21.16 NW 3 (3) 1
9 WELLS, Corron Aurora Hills Middle 21.48 NW 2 (3)
10 LAVELLE, Adan East Middle School 21.85 NW 1 (4)
11 RECIO, Gabriel Vista Peak Middle Sc 21.87 NW 2 (4)
12 BARBOUR, Noah Aurora Frontier Midd 22.55 NW 3 (4)
13 ULRICH, Austin Aurora Quest Middle 22.72 NW 1 (5)
14 CONYERS, Nathaniel Aurora Frontier Midd 23.87 NW 1 (6)
15 MCCAULEY, Desmond Aurora Frontier Midd 24.34 NW 2 (5)
16 JAHNER, Avery Vista Peak Middle Sc 25.92 NW 3 (5)
17 MORGAN, Quincey Mrachek Middle Schoo 26.39 NW 3 (6)
18 SANCHEZ, Nasiah East Middle School 26.50 NW 3 (7)
19 ZARATE, Jessie Mosley Middle School 27.60 NW 3 (8)
20 TAYLOR, Max Del Mar Academy 27.74 NW 2 (6)
21 ATKINS, Master Del Mar Academy 27.95 NW 1 (7)
ALLRED, Gage Del Mar Academy DNS 1
CORONEL, Adan Mosley Middle School DNS 2
Boys 110m Hurdles (8th Grade Boys)
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 FULLER, Josiah Aurora Quest Middle 16.89 NW 3 10
2 EUGENE, Jay Murphy Creek Middle 17.49 NW 3 8
3 WASHINGTON, Dario Columbia Middle Scho 17.59 NW 1 (1) 6
4 MENSAH, Philemon Columbia Middle Scho 17.61 NW 2 (1) 5
5 CORONADO SAHAVEDRA, Murphy Creek Middle 17.81 NW 1 (2) 4
6 ELLIS, Izaiah Mrachek Middle Schoo 18.10 NW 3 3
7 CROFT, Elion Aurora Hills Middle 18.80 NW 1 (3) 2
8 BRILL, Owen Mosley Middle School 19.79 NW 3 1
9 JENKINS, Xavier Columbia Middle Scho 19.91 NW 2 (2)
10 DYSON, Zaiden Vista Peak Middle Sc 20.26 NW 2 (3)
11 ROBIDEAU, Josh Aurora Frontier Midd 20.42 NW 1 (4)
12 ELIAS, Esrom Aurora Quest Middle 20.76 NW 1 (5)
13 HALL, Lucas East Middle School 21.16 NW 2 (4)
14 MASON, Dj Aurora Hills Middle 22.12 NW 3
15 JOHNSON, Xzavier Mrachek Middle Schoo 22.50 NW 2 (5)
16 BODDEN, Noah Mrachek Middle Schoo 25.90 NW 1 (6)
DENNEY, Emmanuel Columbia Middle Scho DQ 2
KALEMBA, Dan Mosley Middle School DNS 1
MOSLEY-LONG, Zerieea East Middle School DNS 2
GILDERSLEEVE, Zaylin Mrachek Middle Schoo DNS 2
CARRIZOZA, Martin Mosley Middle School DNS 3
ROMAN, Aiden Mosley Middle School DNS 3
Girls 100 Meters (7th Grade Girls)
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 COLEMAN, Naomi Murphy Creek Middle 13.46 NW 4 (1) 10
2 WILLIAMS, Kylah Harmony Ridge Middle 13.97 NW 5 (1) 8
3 DAUGHTRY, Maddison Mosley Middle School 14.16 NW 1 (1) 6
4 BARNES, Paityn Murphy Creek Middle 14.24 NW 2 (1) 5
5 WALKER, Jamya Aurora Hills Middle 15.08 NW 3 (1) 4
6 CARHART, Cate Aurora Quest Middle 15.24 NW 2 (2) 2.5
6 BURROUGHS, Savannah East Middle School 15.24 NW 6 2.5
8 PRIDE, MaurissaKay Aurora Quest Middle 15.27 NW 4 (2) 1
9 SIGARS, Devionna Mrachek Middle Schoo 15.29 NW 3 (2)
10 ANIH, Marcella Aurora Hills Middle 15.36 NW 5 (2)
11 COATS, Malaya Mosley Middle School 15.60 NW 2 (3)
12 MALLARD, Caitlyn Aurora Frontier Midd 15.71 NW 4 (3)
13 CUNNINGHAM, Sariya Mrachek Middle Schoo 15.77 NW 4 (4)
14 JOHNSON, Chaya Murphy Creek Middle 16.05 NW 4 (5)
15 PRIETO SUAREZ, Sara Aurora Quest Middle 16.16 NW 3 (3)
16 NAU, Lisia East Middle School 16.23 NW 1 (2)
17 GIEBRECHT, Elise Vista Peak Middle Sc 16.49 NW 3 (4)
18 GILES, Arianna Aurora Highlands Mid 16.50 NW 1 (3)
19 WASHINGTON, Victoria Mrachek Middle Schoo 16.53 NW 4 (6)
19 BARRIGA, Addison Aurora Frontier Midd 16.53 NW 4 (6)
21 COOK, Rebekah Vista Peak Middle Sc 16.64 NW 6
22 RUBIO, Alexandra Mrachek Middle Schoo 16.83 NW 5 (3)
23 ROMERO, Mila Vista Peak Middle Sc 16.89 NW 6
24 AVISON, Chloe Aurora Quest Middle 16.99 NW 3 (5)
25 MARTIN, Layla Aurora Highlands Mid 17.04 NW 2 (4)
26 MEINERT, Raistlyn Harmony Ridge Middle 17.15 NW 5 (4)
27 VAZQUEZ, Rose Aurora Highlands Mid 17.44 NW 2 (5)
28 ALVAREZ, Mayte Mosley Middle School 17.81 NW 5 (5)
29 MCGOWAN, Saqqara Mosley Middle School 18.04 NW 1 (4)
30 ESCOBAR CASTRO, Cami East Middle School 18.09 NW 6
31 DIAZ, Ari Harmony Ridge Middle 18.31 NW 5 (6)
32 ELKINS, Kendall Aurora Frontier Midd 18.32 NW 1 (5)
33 PAGE, Jalaya Columbia Middle Scho 18.35 NW 5 (7)
34 HUGHES, Violet Harmony Ridge Middle 18.84 NW 6
35 ADAMS, Olivia Aurora Frontier Midd 23.68 NW 1 (6)
FANT, Nebula Columbia Middle Scho DNS 3
CATON, Caadyn Vista Peak Middle Sc DNS 1
ALLSHOUSE, Kennedy Columbia Middle Scho DNS 2
LENOX-BELVING, Amali Columbia Middle Scho DNS 2
CARTER, Michaela Murphy Creek Middle DNS 2
ESTRADA, Nahizeth East Middle School DNS 1
FEKADU, Danayt Aurora Highlands Mid DNS 3
AGUILAR, Kayla Aurora Hills Middle DNS 3
SHEEHAN, Eliza Aurora Hills Middle DNS 6
MARTINEZ, Destiny Aurora West College DNS 6
Girls 100 Meters (8th Grade Girls)
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
PATTON, Elazia Harmony Ridge Middle 13.61 NW 2 (1) 10
HAGEN, Bella North Middle School 14.29 NW 4 (1) 8
SUAVIA, Kirsten Vista Peak Middle Sc 14.35 NW 5 6
JAMISON, Joy Aurora Hills Middle 14.56 NW 2 (2) 5
ANSAH, Elsie Aurora Highlands Mid 14.56 NW 2 (2) 5
PETTIES, Jada Harmony Ridge Middle 14.77 NW 3 (1) 3
RODRIGUEZ, Miabella Murphy Creek Middle 15.00 NW 3 (2) 2
GALICIA, Carla Aurora Frontier Midd 15.35 NW 4 (2) 1
THACH, Katelynne Murphy Creek Middle 15.42 NW 4 (3)
SANDOVAL REED, Malia Aurora Quest Middle 15.44 NW 3 (3)
GRANT, Savanna Vista Peak Middle Sc 15.49 NW 4 (4)
CLARK, Zariah Aurora Hills Middle 15.53 NW 5
JACKSON, Elizabeth Aurora Quest Middle 15.55 NW 5
GARVEY-WILLIAMS, Zal Aurora Quest Middle 15.62 NW 5
BISHOP, Patience Aurora Hills Middle 15.67 NW 1 (1)
MANSANARES, Rylee East Middle School 15.67 NW 4 (5)
ARMSTRONG, Sa'Niyah Columbia Middle Scho 15.83 NW 1 (2)
LUMBA, Anabella North Middle School 15.83 NW 1 (2)
JONES, Eliana Columbia Middle Scho 15.87 NW 4 (6)
OUEDRAOGO, Levine Mrachek Middle Schoo 15.91 NW 2 (4)
SUMBUNDU, Ceesay Murphy Creek Middle 16.24 NW 3 (4)
DURAN, Evangelina East Middle School 16.35 NW 3 (5)
RAJJ, Mercy Aurora Quest Middle 16.49 NW 3 (6)
BRIDNEY, Hernandez J North Middle School 16.53 NW 1 (4)
MORENO, Leslie North Middle School 16.94 NW 1 (5)
DABNEY, Ebony Mrachek Middle Schoo 17.09 NW 1 (6)
HOLLINGSWORTH, Jasmi Murphy Creek Middle 17.28 NW 5
LLAMAS TRUJILLO, Jen Columbia Middle Scho 17.96 NW 4 (7)
KASSA, Meklit Aurora Frontier Midd 18.00 NW 2 (5)
THOMAS, Lydia Aurora Hills Middle 18.21 NW 2 (6)
SANTOS, Lorena Aurora Frontier Midd DNS 1
CAMPBELL, Kai Mosley Middle School DNS 5
GONZALEZ, Nathalie Mrachek Middle Schoo DNS 5
Boys 100 Meters (7th Grade Boys)
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 STATON, Jeremiah East Middle School 13.84 NW 5 (1) 10
2 DAVIS III, Ardis Columbia Middle Scho 13.90 NW 4 (1) 8
3 PONDER, Michael Aurora Quest Middle 14.33 NW 2 (1) 6
4 BROOKS, Elias Murphy Creek Middle 14.37 NW 4 (2) 5
5 LOPEZ, Adriel Columbia Middle Scho 14.42 NW 4 (3) 4
6 OZUMA, Onye Aurora Frontier Midd 14.58 NW 3 (1) 3
7 PORTER, Sir-Azra Columbia Middle Scho 14.68 NW 1 (1) 2
8 MILLS, Za'Kyi Mrachek Middle Schoo 14.84 NW 5 (2) 1
9 ABDEL-KHALIQ, Mikail Aurora Quest Middle 14.87 NW 3 (2)
10 HOLMES, Ryke Vista Peak Middle Sc 15.11 NW 4 (4)
11 JOHNSON, Jayden Mrachek Middle Schoo 15.41 NW 1 (2)
12 HOUSTON, Catayes Mrachek Middle Schoo 15.42 NW 5 (3)
13 WATSON, Joseph Harmony Ridge Middle 15.57 NW 1 (3)
14 SHAW, Kavaughn Mosley Middle School 15.62 NW 2 (2)
15 SRUR, Jovon Aurora Frontier Midd 15.79 NW 2 (3)
16 CALDERON, Joziah Murphy Creek Middle 15.90 NW 2 (4)
17 YBARRA, Ryan Aurora Hills Middle 16.12 NW 4 (5)
18 ROSS, Gamaliel Columbia Middle Scho 16.13 NW 3 (3)
19 WANGSNESS, Cole Aurora Frontier Midd 16.21 NW 5 (4)
20 CLINT, Caleb Murphy Creek Middle 16.22 NW 4 (6)
21 LORING, Kingston Mosley Middle School 16.35 NW 1 (4)
22 MOORE, Justin Harmony Ridge Middle 16.60 NW 3 (4)
23 HEBERT, David Aurora Quest Middle 16.93 NW 1 (5)
24 CARRERA, Lorenzo Aurora Hills Middle 17.07 NW 5 (5)
25 MARCH, Jd Aurora Highlands Mid 17.17 NW 3 (5)
26 LUMBUS, Cavell Aurora Highlands Mid 17.29 NW 4 (7)
27 WALTERS, Tayden Vista Peak Middle Sc 17.30 NW 1 (6)
28 ZARATE, Jessie Mosley Middle School 17.34 NW 2 (5)
29 BRUNN, Landon Aurora Frontier Midd 17.61 NW 2 (6)
30 OVIEDO, Joel Mosley Middle School 17.99 NW 5 (6)
31 MINOR, James Vista Peak Middle Sc 18.10 NW 3 (6)
32 OWENS, Quindell Mrachek Middle Schoo 18.22 NW 3 (7)
33 ROBINSON, Liam Aurora Highlands Mid 18.59 NW 2 (7)
34 DURAN, Leonel Aurora Highlands Mid 18.84 NW 4 (8)
35 LANSDEN, Quinn Vista Peak Middle Sc 20.33 NW 5 (7)
36 WOLDE, Yaeb Aurora Quest Middle 20.83 NW 1 (7)
VASQUEZ, Ajorie Aurora Hills Middle DNS 3
HUGHES, Max Aurora Hills Middle DNS 2
RIVERA, Omar East Middle School DNS 1
LOPEZ GERARD, Dannie Harmony Ridge Middle DNS 5
Boys 100 Meters (8th Grade Boys)
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 DENNEY, Emmanuel Columbia Middle Scho 12.44 NW 2 (1) 10
2 LAWRENCE, Tre'Jon Murphy Creek Middle 12.74 NW 2 (2) 8
3 FULLER, Josiah Aurora Quest Middle 12.98 NW 5 (1) 6
4 EAMES-WILLIAMS, Kwin Mrachek Middle Schoo 13.11 NW 2 (3) 5
5 SEZDRO, Silver Columbia Middle Scho 13.45 NW 1 (1) 4
6 OWUSU, Gerrard Aurora Hills Middle 13.46 NW 5 (2) 3
7 WALKER, Elijah Aurora Hills Middle 13.63 NW 1 (2) 2
8 ADKINS, Noah Murphy Creek Middle 13.64 NW 5 (3) 1
9 IZER, Eli Columbia Middle Scho 14.00 NW 4 (1)
10 WALUSIMBI, Baker Aurora Hills Middle 14.07 NW 1 (3)
11 MECOM, Gavin Aurora Frontier Midd 14.09 NW 5 (4)
12 ROMAN, Aiden Mosley Middle School 14.42 NW 3 (1)
13 MAROSY, Sonny Aurora Frontier Midd 14.51 NW 5 (5)
14 REMMEY, Tyler Murphy Creek Middle 14.74 NW 3 (2)
15 CLINT, Isaiah Murphy Creek Middle 14.78 NW 5 (6)
15 ELLIS, Izaiah Mrachek Middle Schoo 14.78 NW 5 (6)
17 ZAPPAS, Kendall Aurora West College 14.83 NW 5 (8)
18 JENKINS, Alex Columbia Middle Scho 14.85 NW 2 (4)
19 HADAD, Owen Aurora Quest Middle 14.88 NW 2 (5)
20 DOOLEY, Logan Vista Peak Middle Sc 14.97 NW 1 (4)
21 OKE, Tomi Aurora Frontier Midd 15.03 NW 4 (2)
22 CHARLIE, Newsome North Middle School 15.44 NW 4 (3)
23 BRADFORD, Preston Vista Peak Middle Sc 15.46 NW 2 (6)
24 ELIJAH, Pittman North Middle School 15.50 NW 3 (3)
25 ELIAS, Esrom Aurora Quest Middle 15.57 NW 3 (4)
26 ELI, Pittman North Middle School 15.69 NW 4 (4)
27 REYNOSO, Isaiah Vista Peak Middle Sc 16.05 NW 1 (5)
28 AGUILAR, Joseph Aurora West College 16.53 NW 1 (6)
29 ANDERSON, Grady Vista Peak Middle Sc 18.42 NW 2 (7)
PEDROZA, Jaziel East Middle School DNS 1
JEREMIAH, Mupenzi North Middle School DNS 3
GILDERSLEEVE, Zaylin Mrachek Middle Schoo DNS 3
CARRIZOZA, Martin Mosley Middle School DNS 3
JOHNSON, Xzavier Mrachek Middle Schoo DNS 4
KALEMBA, Dan Mosley Middle School DNS 4
JACQUES, Ezra Aurora Hills Middle DNS 4
Girls 100 Meters (Unified)
Finals
===============================================================
Pl Name Team Time Wind
===============================================================
1 ROYCE, Olivia Columbia Middle Scho 23.21 NW
2 NACIMENTO, Kassidy Aurora West College 25.70 NW
3 CREWS, Izzy Columbia Middle Scho 26.60 NW
4 ISAYAS, Meron Mrachek Middle Schoo 34.36 NW
5 KLARZUK, Keiley Mrachek Middle Schoo 35.42 NW
6 EL TAJAIE, Fatima Mrachek Middle Schoo 44.18 NW
7 SMITH, Jada Mrachek Middle Schoo 57.40 NW
LAM, Michelle Mrachek Middle Schoo DNS
Boys 100 Meters (Unified)
Finals
========================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl)
========================================================================
1 GONZALES, Marcos Columbia Middle Scho 18.53 NW 2 (1)
2 GRANT, Sai'Jon Mrachek Middle Schoo 19.51 NW 2 (2)
3 PITTMAN, Scott Aurora Hills Middle 19.78 NW 3 (1)
4 WARD, Ananzi North Middle School 20.94 NW 3 (2)
5 DAGADU, Benji Mrachek Middle Schoo 22.95 NW 1 (1)
6 MARTINEZ, Christian North Middle School 23.49 NW 2 (3)
7 CHARRIER, Christian Harmony Ridge Middle 25.41 NW 1 (2)
8 LE, Sacha Harmony Ridge Middle 26.36 NW 2 (4)
9 MOTE, Jephrey Aurora Hills Middle 26.62 NW 3 (3)
10 BLAGODZI, Xorse Mrachek Middle Schoo 27.83 NW 1 (3)
11 PEREZ TURNER, DaVian North Middle School 29.03 NW 3 (4)
12 MILLER, Dylan Mrachek Middle Schoo 34.83 NW 3 (5)
13 EASTON, Porter Mrachek Middle Schoo 38.83 NW 1 (4)
14 ISAYAS, Noah Mrachek Middle Schoo 50.37 NW 2 (5)
ANDUALEM, Dagem Aurora Hills Middle NT 1
ANDULASEM, Yohans Aurora Hills Middle NT 1
CAMARA, Mariam Mrachek Middle Schoo NT 1
CARBAJAL, Jaden North Middle School NT 1
EBERTOWSKI, Wyatt Mrachek Middle Schoo NT 2
KAUNANG, Brandon Mrachek Middle Schoo NT 2
MAESTAS, Arthur Columbia Middle Scho NT 2
SMITH, Alex Columbia Middle Scho NT 3
STEVENSON, Cai Mrachek Middle Schoo NT 3
ZEWEDINEH, Abnir Mrachek Middle Schoo NT 3
Girls 4 x 200m Relay (7th Grade Girls)
Finals
=====================================================
Pl Team Sq Time Ht. (Pl) Pts
=====================================================
1 Mrachek Middle Schoo A 2:10.88 3 (1) 10
2 Aurora Frontier Midd A 2:17.56 3 (2) 8
3 Aurora Hills Middle A 2:17.97 1 (1) 6
4 Mrachek Middle Schoo B 2:20.67 3 (3)
5 Aurora Quest Middle A 2:23.69 2 (1) 5
6 Mrachek Middle Schoo C 2:25.52 3 (4)
7 Vista Peak Middle Sc A 2:26.25 1 (2) 4
8 Aurora Quest Middle D 2:28.94 3 (5)
9 Mosley Middle School A 2:29.63 2 (2) 3
10 Murphy Creek Middle A 2:31.54 3 (6) 2
11 Aurora Frontier Midd B 2:33.88 1 (3)
12 East Middle School A 2:35.54 1 (4) 1
13 Murphy Creek Middle B 2:36.29 2 (3)
14 Murphy Creek Middle C 2:36.46 2 (4)
15 Aurora Quest Middle B 2:42.41 1 (5)
16 Murphy Creek Middle D 2:46.29 2 (5)
17 Columbia Middle Scho A 2:47.94 3 (7)
Aurora Hills Middle B DNS 1
Aurora Quest Middle C DNS 2
Girls 4 x 200m Relay (8th Grade Girls)
Finals
=====================================================
Pl Team Sq Time Ht. (Pl) Pts
=====================================================
1 Aurora Quest Middle A 2:09.19 2 (1) 10
2 Murphy Creek Middle A 2:11.03 2 (2) 8
3 Aurora Frontier Midd A 2:13.32 1 (1) 6
4 Aurora Hills Middle B 2:16.70 1 (2) 5
5 East Middle School A 2:18.52 1 (3) 4
6 Columbia Middle Scho A 2:18.55 1 (4) 3
7 Aurora Quest Middle B 2:23.32 2 (3)
8 Columbia Middle Scho B 2:26.27 1 (5)
9 East Middle School B 2:26.97 2 (4)
10 Murphy Creek Middle B 2:28.79 2 (5)
Aurora Hills Middle A DNS 2
Boys 4 x 200m Relay (7th Grade Boys)
Finals
=====================================================
Pl Team Sq Time Ht. (Pl) Pts
=====================================================
1 Vista Peak Middle Sc B 2:15.80 1 (1) 10
2 Aurora Frontier Midd A 2:18.36 2 (1) 8
3 Murphy Creek Middle A 2:22.62 1 (2) 6
4 Mosley Middle School B 2:23.14 2 (2) 5
5 Aurora Hills Middle A 2:24.24 2 (3) 4
6 Vista Peak Middle Sc A 2:24.27 1 (3)
7 East Middle School A 2:25.90 1 (4) 3
8 Aurora Quest Middle D 2:26.66 1 (5) 2
9 Aurora Quest Middle A 2:27.87 2 (4)
10 Aurora Frontier Midd B 2:28.13 2 (5)
11 Aurora Quest Middle B 2:50.77 2 (6)
12 Aurora Quest Middle C 3:02.12 1 (6)
13 Aurora Hills Middle B 3:09.53 1 (7)
Aurora Hills Middle C NT 2
Boys 4 x 200m Relay (8th Grade Boys)
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Aurora Hills Middle A 1:56.55 10
2 Murphy Creek Middle A 1:58.34 8
3 East Middle School A 2:03.72 6
4 Columbia Middle Scho A 2:04.30 5
5 Aurora Hills Middle B 2:04.98
6 Aurora Frontier Midd A 2:08.96 4
7 East Middle School B 2:23.30
Girls 1600 Meters (7th Grade Girls)
Finals
==============================================================
Pl Name Team Time Pts
==============================================================
1 GARCIA, Olivia Murphy Creek Middle 7:13.65 10
2 RIVAS CALLES, Nathal Murphy Creek Middle 7:17.37 8
3 SMITH, Lila Aurora Quest Middle 7:18.74 6
4 WORKMAN, Isabella Columbia Middle Scho 7:19.17 5
5 PEREZ-AGUILAR, Natal East Middle School 7:48.12 4
6 FRANCIS, Holly (Fran Columbia Middle Scho 9:12.80 3
7 CROWNOVER, Sophie Vista Peak Middle Sc 9:20.42 2
8 DOSSEY, Makenna Aurora Quest Middle 9:48.30 1
9 SVOBODA, Midori Columbia Middle Scho 9:52.28
BLAS, Angely Mrachek Middle Schoo DNS
Girls 1600 Meters (8th Grade Girls)
Finals
==============================================================
Pl Name Team Time Pts
==============================================================
1 ROGERS, Aria Murphy Creek Middle 6:38.06 10
2 RODRIGUEZ, Miabella Murphy Creek Middle 6:47.40 8
3 VAN FOSSEN, Ellie Aurora Quest Middle 6:47.81 6
4 JOLLY, Addison Murphy Creek Middle 7:14.90 5
5 HAGEN, Bella North Middle School 7:48.49 4
6 BRIDNEY, Hernandez J North Middle School 7:53.55 3
7 REYNOLDS, Evelyn Columbia Middle Scho 8:07.24 2
8 SHOUP, Peyton Murphy Creek Middle 8:10.64 1
9 CRABTREE, Coralyne Murphy Creek Middle 8:41.23
Boys 1600 Meters (7th Grade Boys)
Finals
==============================================================
Pl Name Team Time Pts
==============================================================
1 PEARCY, Izaiah Murphy Creek Middle 6:00.32 10
2 BARBOUR, Noah Aurora Frontier Midd 6:33.61 8
3 AINE-ALEM, Isaac Murphy Creek Middle 6:34.67 6
4 ALLEN, Crue Murphy Creek Middle 6:54.74 5
5 WILSON, Izen Mosley Middle School 7:10.44 4
6 HOUSE, Elijah Aurora Quest Middle 7:17.28 3
7 ADEBAYO, Emmanuel Murphy Creek Middle 7:30.81 2
8 BARRETT, Lucas Columbia Middle Scho 7:48.89 1
9 MABRY, Jack Aurora Frontier Midd 7:50.55
10 THOMAS-SCOTT, Walker Murphy Creek Middle 8:29.35
11 SEYOUM, Leule Murphy Creek Middle 8:31.06
AVIRMED, Brody Aurora Quest Middle DNS
Boys 1600 Meters (8th Grade Boys)
Finals
==============================================================
Pl Name Team Time Pts
==============================================================
1 WILSON, Nakai Aurora Quest Middle 5:58.22 10
2 ANDERSON, Kayden Murphy Creek Middle 6:04.51 8
3 WULLKOTTE, Trenton Murphy Creek Middle 6:14.06 6
4 SCHROEDER, Keiran Murphy Creek Middle 6:23.97 5
5 CHAVEZ, Christopher Harmony Ridge Middle 6:24.15 4
6 ZOETEWAY, Kayden Columbia Middle Scho 6:56.36 3
7 MAHAN, Jaxon Mosley Middle School 7:30.11 2
HADAD, Owen Aurora Quest Middle DNS
JEREMIAH, Mupenzi North Middle School DNS
Girls 50 Meters (Unified)
Finals
===============================================================
Pl Name Team Time Wind
===============================================================
1 DAVIS, Olivia Mosley Middle School 10.18 NW
2 NACIMENTO, Kassidy Aurora West College 11.16 NW
3 CREWS, Izzy Columbia Middle Scho 11.48 NW
4 ISAYAS, Meron Mrachek Middle Schoo 13.56 NW
5 KLARZUK, Keiley Mrachek Middle Schoo 15.86 NW
6 EL TAJAIE, Fatima Mrachek Middle Schoo 19.22 NW
7 SMITH, Jada Mrachek Middle Schoo 19.33 NW
LAM, Michelle Mrachek Middle Schoo DNS
Boys 50 Meters (Unified)
Finals
========================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl)
========================================================================
1 GRANT, Sai'Jon Mrachek Middle Schoo 8.20 NW 2 (1)
2 EBERTOWSKI, Wyatt Mrachek Middle Schoo 8.28 NW 2 (2)
3 PITTMAN, Scott Aurora Hills Middle 9.51 NW 3 (1)
4 WARD, Ananzi North Middle School 9.59 NW 3 (2)
5 DAGADU, Benji Mrachek Middle Schoo 9.98 NW 1 (1)
6 MARTINEZ, Christian North Middle School 10.19 NW 3 (3)
7 LE, Sacha Harmony Ridge Middle 10.34 NW 2 (3)
8 MOTE, Jephrey Aurora Hills Middle 11.78 NW 3 (4)
9 BLAGODZI, Xorse Mrachek Middle Schoo 12.79 NW 1 (2)
10 PEREZ TURNER, DaVian North Middle School 13.01 NW 3 (5)
11 CHARRIER, Christian Harmony Ridge Middle 13.96 NW 1 (3)
12 ISAYAS, Noah Mrachek Middle Schoo 17.03 NW 2 (4)
13 ZEWEDINEH, Abnir Mrachek Middle Schoo 17.29 NW 3 (6)
14 MILLER, Dylan Mrachek Middle Schoo 32.26 NW 3 (7)
CAMARA, Mariam Mrachek Middle Schoo 17.80 NW 1
ANDUALEM, Dagem Aurora Hills Middle NT 1
ANDULASEM, Yohans Aurora Hills Middle NT 1
CARBAJAL, Jaden North Middle School NT 1
EASTON, Porter Mrachek Middle Schoo NT 1
MENDOZA SOTO, Edwin Mrachek Middle Schoo NT 1
GONZALES, Marcos Columbia Middle Scho NT 2
KAUNANG, Brandon Mrachek Middle Schoo NT 2
MAESTAS, Arthur Columbia Middle Scho NT 2
Girls 4 x 100m Relay (7th Grade Girls)
Finals
=====================================================
Pl Team Sq Time Ht. (Pl) Pts
=====================================================
1 Murphy Creek Middle A 59.14 3 (1) 10
2 Mrachek Middle Schoo A 1:02.57 2 (1) 8
3 Aurora Frontier Midd A 1:04.01 3 (2) 6
4 Aurora Quest Middle C 1:04.11 1 (1) 5
5 Mosley Middle School A 1:05.08 1 (2) 4
6 Mrachek Middle Schoo D 1:05.10 1 (3)
7 Mrachek Middle Schoo B 1:05.79 3 (3)
8 Aurora Quest Middle A 1:06.90 3 (4)
9 Aurora Hills Middle A 1:07.04 1 (4) 3
10 Harmony Ridge Middle A 1:07.96 1 (5) 2
11 Murphy Creek Middle B 1:09.14 2 (2)
12 Murphy Creek Middle C 1:09.38 2 (3)
13 Vista Peak Middle Sc A 1:09.73 2 (4) 1
14 Mrachek Middle Schoo C 1:12.10 3 (5)
15 Aurora Quest Middle B 1:12.13 2 (5)
16 Aurora Frontier Midd B 1:14.89 1 (6)
17 East Middle School A 1:16.83 1 (7)
18 Columbia Middle Scho A 1:16.97 3 (6)
19 Murphy Creek Middle D 1:19.07 1 (8)
20 Aurora Quest Middle D 1:24.40 2 (6)
Aurora Hills Middle B DNS 2
Girls 4 x 100m Relay (8th Grade Girls)
Finals
=====================================================
Pl Team Sq Time Ht. (Pl) Pts
=====================================================
1 Aurora Frontier Midd A 58.23 2 (1) 10
2 Aurora Quest Middle A 1:01.57 1 (1) 8
3 Aurora Hills Middle B 1:01.98 2 (2) 6
4 Vista Peak Middle Sc A 1:02.39 1 (2) 5
5 North Middle School A 1:04.02 2 (3) 4
6 Murphy Creek Middle A 1:04.28 1 (3) 3
7 Columbia Middle Scho A 1:05.08 2 (4) 2
8 Columbia Middle Scho B 1:06.94 2 (5)
9 Aurora Quest Middle B 1:08.67 1 (4)
10 East Middle School A 1:11.11 2 (6) 1
Aurora Hills Middle A DNS 1
Boys 4 x 100m Relay (7th Grade Boys)
Finals
=====================================================
Pl Team Sq Time Ht. (Pl) Pts
=====================================================
1 Mrachek Middle Schoo A 59.64 1 (1) 10
2 Murphy Creek Middle A 1:00.53 3 (1) 8
3 Columbia Middle Scho A 1:01.25 1 (2) 6
4 Aurora Frontier Midd A 1:01.86 1 (3) 5
5 Harmony Ridge Middle A 1:03.21 2 (1) 4
6 Murphy Creek Middle B 1:04.44 1 (4)
7 Aurora Hills Middle A 1:05.92 2 (2) 3
8 Vista Peak Middle Sc A 1:05.98 3 (2) 2
9 Columbia Middle Scho B 1:08.91 3 (3)
10 Aurora Frontier Midd B 1:09.54 3 (4)
11 Aurora Quest Middle B 1:10.08 2 (3) 1
12 Aurora Frontier Midd C 1:10.60 2 (4)
13 Aurora Quest Middle A 1:11.33 1 (5)
14 Aurora Quest Middle D 1:12.47 3 (5)
15 Mosley Middle School A 1:15.63 2 (5)
16 East Middle School A 1:19.75 2 (6)
17 Aurora Quest Middle C 1:21.94 3 (6)
18 Aurora Hills Middle B 1:22.02 3 (7)
19 Murphy Creek Middle C 1:26.76 1 (6)
Aurora Hills Middle C DNS 1
Aurora Quest Middle E DNS 2
Boys 4 x 100m Relay (8th Grade Boys)
Finals
=====================================================
Pl Team Sq Time Ht. (Pl) Pts
=====================================================
1 Columbia Middle Scho A 53.45 2 (1) 10
2 Mrachek Middle Schoo A 54.30 1 (1) 8
3 Aurora Hills Middle A 56.87 1 (2) 6
4 Vista Peak Middle Sc A 58.97 2 (2) 5
5 Aurora Hills Middle B 59.46 2 (3)
6 Aurora Frontier Midd A 1:00.29 2 (4) 4
7 Aurora Quest Middle A 1:00.80 1 (3) 3
8 Columbia Middle Scho B 1:03.80 1 (4)
9 East Middle School A 1:05.41 2 (5) 2
10 Murphy Creek Middle B 1:05.42 1 (5) 1
11 East Middle School C 1:12.47 2 (6)
Murphy Creek Middle A DNS 1
East Middle School B DNS 1
North Middle School A DNS 2
Boys' & Girls' 4 x 100m Relay (Unified)
Finals
========================================
Pl Team Sq Time
========================================
1 Columbia Middle Scho A 1:30.90
2 Aurora Hills Middle A 1:31.19
Columbia Middle Scho B DNS
Girls 400 Meters (7th Grade Girls)
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 BARNES, Paityn Murphy Creek Middle 1:09.16 1 (1) 10
2 CARHART, Cate Aurora Quest Middle 1:09.99 1 (2) 8
3 ALLISON, Kylie Vista Peak Middle Sc 1:12.86 3 (1) 6
4 COMBS, Maddie Aurora Frontier Midd 1:14.28 1 (3) 5
5 COOK, Rebekah Vista Peak Middle Sc 1:14.32 3 (2) 4
6 RAMIREZ, Gabriela Aurora Frontier Midd 1:15.41 5 (1) 3
7 ANIH, Marcella Aurora Hills Middle 1:16.33 1 (4) 2
8 PRIDE, MaurissaKay Aurora Quest Middle 1:18.71 3 (3) 1
9 ROMERO, Mila Vista Peak Middle Sc 1:20.11 3 (4)
10 HAYSON, Hailey Vista Peak Middle Sc 1:20.71 2 (1)
11 BRAMLEY, Teghan Harmony Ridge Middle 1:21.15 2 (2)
12 HALLEZ, Brielle Aurora Quest Middle 1:21.92 4 (1)
13 FEKADU, Danayt Aurora Highlands Mid 1:22.64 5 (2)
14 PENROD, Kyley Murphy Creek Middle 1:23.18 2 (3)
15 GIVENS, Amara Mrachek Middle Schoo 1:23.78 5 (3)
16 PRIETO SUAREZ, Sara Aurora Quest Middle 1:24.06 4 (2)
17 GALLEGOS, Layla Aurora Frontier Midd 1:25.72 4 (3)
18 ALLSHOUSE, Kennedy Columbia Middle Scho 1:26.18 5 (4)
19 RODRIGUEZ, Marcella Murphy Creek Middle 1:27.64 3 (5)
20 WORKMAN, Isabella Columbia Middle Scho 1:28.53 5 (5)
21 FIGUEROA MARQUEZ, Da Mosley Middle School 1:30.90 4 (4)
22 PARKER, Ahmiya Murphy Creek Middle 1:31.48 3 (6)
23 MCGOWAN, Saqqara Mosley Middle School 1:33.74 2 (4)
24 ARRIAGA, Allison Aurora Frontier Midd 1:35.83 2 (5)
25 CARTER, Annalise Mrachek Middle Schoo 1:41.73 2 (6)
26 HUGHES, Violet Harmony Ridge Middle 1:43.14 2 (7)
27 CLAMPET, Naomi Aurora Hills Middle 1:43.61 1 (5)
28 CHARTIER, Elliana Mosley Middle School 1:48.18 1 (6)
29 LEDESMA, Angie Mrachek Middle Schoo 1:49.14 1 (7)
30 LONN, Gabriella Columbia Middle Scho 2:04.24 4 (5)
31 GUTIERREZ, Sianne Aurora Highlands Mid 2:16.26 5 (6)
TEJEDA, Alexia Mrachek Middle Schoo DNS 4
COATS, Malaya Mosley Middle School DNS 4
MARTINEZ, Destiny Aurora West College DNS 5
Girls 400 Meters (8th Grade Girls)
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 GADLIN, Rhyan Aurora Frontier Midd 1:03.34 4 (1) 10
2 PATTON, Elazia Harmony Ridge Middle 1:06.04 4 (2) 8
3 BERGQUIST, Rilee Murphy Creek Middle 1:08.28 1 (1) 6
4 ANSAH, Elsie Aurora Highlands Mid 1:12.78 4 (3) 5
5 PETTIES, Jada Harmony Ridge Middle 1:14.50 2 (1) 4
6 OUEDRAOGO, Levine Mrachek Middle Schoo 1:15.16 1 (2) 3
7 LOCKWOOD, Aiyanah Columbia Middle Scho 1:15.36 1 (3) 2
8 LUMBA, Anabella North Middle School 1:17.37 1 (4) 1
9 MANSANARES, Rylee East Middle School 1:17.53 3 (1)
10 BOTT-GARBERICH, Alay Harmony Ridge Middle 1:18.41 1 (5)
11 BRUNN, Haylee Aurora Frontier Midd 1:20.44 2 (2)
11 SUMBUNDU, Ceesay Murphy Creek Middle 1:20.44 2 (2)
13 JAMISON, Joy Aurora Hills Middle 1:21.23 1 (6)
14 PIERCE, Ari'yanna Columbia Middle Scho 1:22.15 2 (4)
15 MORENO, Leslie North Middle School 1:24.22 2 (5)
16 NEVAREZ, Gabriella Aurora Hills Middle 1:25.15 3 (2)
17 ROGERS, Zaria Mosley Middle School 1:32.13 4 (4)
18 MARTINEZ LUNA, Kimbe Aurora Quest Middle 1:32.90 4 (5)
19 THIGPEN, Harlym Aurora Hills Middle 1:53.32 2 (6)
LUEVANOS, Genesis Murphy Creek Middle DNS 1
CASTRO, Kimberly Columbia Middle Scho DNS 3
HAGEN, Bella North Middle School DNS 3
CAMPBELL, Kai Mosley Middle School DNS 3
GONZALEZ, Nathalie Mrachek Middle Schoo DNS 3
ROLLIE, Peyton Murphy Creek Middle DNS 4
Boys 400 Meters (7th Grade Boys)
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 PORTER, Sir-Azra Columbia Middle Scho 1:09.56 2 (1) 10
2 RETA, Geovonni Vista Peak Middle Sc 1:11.82 4 (1) 8
3 MILLS, Za'Kyi Mrachek Middle Schoo 1:12.79 3 (1) 6
4 PEARCY, Izaiah Murphy Creek Middle 1:14.64 3 (2) 5
5 LUGO, Ayden Harmony Ridge Middle 1:15.60 5 (1) 4
6 HUGHES, Max Aurora Hills Middle 1:17.19 4 (2) 3
7 KRAUSE, Connor Aurora Frontier Midd 1:17.55 5 (2) 2
8 CAMPBELL, Calen Harmony Ridge Middle 1:17.71 5 (3) 1
9 BABERS, Elijah Aurora Quest Middle 1:17.87 1 (1)
10 HOLMES, Ryke Vista Peak Middle Sc 1:17.90 4 (3)
11 ABDEL-KHALIQ, Mikail Aurora Quest Middle 1:18.23 3 (3)
12 GROLL, Dauhnavon Vista Peak Middle Sc 1:21.41 2 (2)
13 CAIN, Colt Aurora Frontier Midd 1:21.63 1 (2)
14 KASSA, Nathan Aurora Frontier Midd 1:22.21 5 (4)
15 WILSON, Izen Mosley Middle School 1:22.72 1 (3)
16 MITCHELL, Cameron Murphy Creek Middle 1:23.04 1 (4)
17 RIVERA, Josue Aurora Quest Middle 1:29.50 4 (4)
18 SANTOS, Joshua Mosley Middle School 1:30.48 2 (3)
19 ROSS, Gamaliel Columbia Middle Scho 1:34.04 1 (5)
20 AGAMITE, Wesley Vista Peak Middle Sc 1:36.06 3 (4)
21 HOUSE, Elijah Aurora Quest Middle 1:36.79 5 (5)
22 BARRETT, Lucas Columbia Middle Scho 1:38.34 5 (6)
23 ATKINS, Master Del Mar Academy 1:38.64 1 (6)
24 OVIEDO, Abel Mosley Middle School 1:39.22 2 (4)
25 OWENS, Quindell Mrachek Middle Schoo 1:41.07 2 (5)
26 BENAVIDES, Xavier Harmony Ridge Middle 1:41.26 1 (7)
27 HARRISON, Maddix Mosley Middle School 1:56.98 5 (7)
28 TAYLOR, Max Del Mar Academy 1:58.52 3 (5)
29 GUTIERREZ, Hiram Aurora Highlands Mid 2:06.96 4 (5)
30 ROBERTS, Brayden Murphy Creek Middle 2:14.25 2 (6)
SIMPSON, Jay Murphy Creek Middle DNS 2
BACKOS, Sanford Aurora Hills Middle DNS 3
JACQUES, Jemiah Aurora Hills Middle DNS 3
LOPEZ GERARD, Dannie Harmony Ridge Middle DNS 4
BRUNN, Landon Aurora Frontier Midd DNS 4
KARMANOV, Grisha Columbia Middle Scho DNS 5
Boys 400 Meters (8th Grade Boys)
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 WASHINGTON, Dario Columbia Middle Scho 1:04.67 1 (1) 10
2 RIVERA, Israel East Middle School 1:05.87 2 (1) 8
3 JAMES, Austin Murphy Creek Middle 1:06.46 3 (1) 6
4 QUINTANA, Alan East Middle School 1:08.07 1 (2) 5
5 GILDERSLEEVE, Zaylin Mrachek Middle Schoo 1:09.22 2 (2) 4
6 WELLS, Traevaun Columbia Middle Scho 1:11.05 1 (3) 3
7 ZAPPAS, Kendall Aurora West College 1:11.27 2 (3) 2
8 FRANKLIN, Kevin Murphy Creek Middle 1:11.29 3 (2) 1
9 VIVAR, Brandon Aurora Hills Middle 1:14.53 3 (3)
10 KALEMBA, Dan Mosley Middle School 1:16.02 3 (4)
11 POE, Easy Aurora Hills Middle 1:16.06 1 (4)
12 AGUILAR, Joseph Aurora West College 1:17.97 2 (4)
13 CLEAVLAND, Austin Murphy Creek Middle 1:20.81 2 (5)
14 BODDEN, Noah Mrachek Middle Schoo 1:21.34 3 (5)
15 MAHAN, Jaxon Mosley Middle School 1:28.82 1 (5)
CARRIZOZA, Martin Mosley Middle School DNS 1
ELIJAH, Pittman North Middle School DNS 1
CHARLIE, Newsome North Middle School DNS 2
ROMAN, Aiden Mosley Middle School DNS 2
ELI, Pittman North Middle School DNS 3
JEREMIAH, Mupenzi North Middle School DNS 3
Girls 800 Meters (7th Grade Girls)
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 ARMSTRONG, Laila Vista Peak Middle Sc 3:00.47 2 (1) 10
2 MASON, Lilly Vista Peak Middle Sc 3:07.11 2 (2) 8
3 GARCIA, Olivia Murphy Creek Middle 3:07.73 1 (1) 6
4 RIVAS CALLES, Nathal Murphy Creek Middle 3:17.79 1 (2) 5
5 PEREZ-AGUILAR, Natal East Middle School 3:26.86 1 (3) 4
6 DIAZ SERRANO, Kather Murphy Creek Middle 3:30.77 1 (4) 3
7 WORKMAN, Isabella Columbia Middle Scho 3:31.41 2 (3) 2
8 SANCHEZ, Emma Murphy Creek Middle 3:34.21 1 (5) 1
9 MCKONNEN, Hawii Murphy Creek Middle 3:36.41 2 (4)
10 CAVAZOS, Mariana Aurora Highlands Mid 3:39.04 1 (6)
11 CADE, Aubrey Mosley Middle School 3:44.18 1 (7)
12 TERRERO, Sophia Mosley Middle School 3:45.51 2 (5)
13 SMITH, Lila Aurora Quest Middle 3:49.75 1 (8)
14 GIBBENS, Stella Aurora Frontier Midd 3:53.02 2 (6)
15 SHADRON, Jillian Murphy Creek Middle 3:55.37 2 (7)
16 DOSSEY, Makenna Aurora Quest Middle 4:05.75 2 (8)
17 FRANCIS, Holly (Fran Columbia Middle Scho 4:05.82 2 (9)
18 FANT, Nebula Columbia Middle Scho 4:05.94 2 (10)
19 SKIDMORE, Abby Vista Peak Middle Sc 4:09.65 1 (9)
20 ARRIAGA, Allison Aurora Frontier Midd 4:11.73 2 (11)
21 RUDKIN, Abigail Aurora Frontier Midd 4:24.67 1 (10)
22 BIRDWELL, Genevieve Del Mar Academy 4:27.74 2 (12)
23 MCKEAN, Eleanor Aurora Quest Middle 4:38.73 2 (13)
SVOBODA, Midori Columbia Middle Scho DNS 1
SEYOUM, Tsiyon Murphy Creek Middle DNS 1
GALLEGOS, Layla Aurora Frontier Midd DNS 1
FEKADU, Danayt Aurora Highlands Mid DNS 1
PARRA, Lexie Mosley Middle School DNS 1
HAMMOND, Raelle Mosley Middle School DNS 2
MARKOVICH, Elizabeth Aurora Hills Middle DNS 2
Girls 800 Meters (8th Grade Girls)
Finals
==============================================================
Pl Name Team Time Pts
==============================================================
1 ROGERS, Aria Murphy Creek Middle 3:00.34 10
2 HILL, Addison Murphy Creek Middle 3:11.93 8
3 JOLLY, Addison Murphy Creek Middle 3:19.94 6
4 THACH, Katelynne Murphy Creek Middle 3:27.10 5
5 BILLS, Brianna Vista Peak Middle Sc 3:28.49 4
6 SHOUP, Peyton Murphy Creek Middle 3:32.36 3
7 REYNOLDS, Evelyn Columbia Middle Scho 3:32.76 2
8 CRABTREE, Coralyne Murphy Creek Middle 3:32.81 1
9 ADAMS, Zoe Aurora Quest Middle 3:38.42
10 ESQUIBEL, Collette Vista Peak Middle Sc 3:55.86
RODRIGUEZ, Miabella Murphy Creek Middle DNF
LUMBA, Anabella North Middle School DNF
VAN FOSSEN, Ellie Aurora Quest Middle DNS
BELL, Addison Murphy Creek Middle DNS
BRIDNEY, Hernandez J North Middle School DNS
Boys 800 Meters (7th Grade Boys)
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 PEARCY, Izaiah Murphy Creek Middle 2:52.47 1 (1) 10
2 AVIRMED, Brody Aurora Quest Middle 2:57.99 2 (1) 8
3 AINE-ALEM, Isaac Murphy Creek Middle 2:59.46 2 (2) 6
4 BINYAM, Nehemiah Aurora Quest Middle 3:03.55 1 (2) 5
5 KARMANOV, Grisha Columbia Middle Scho 3:07.58 2 (3) 4
6 ALLEN, Crue Murphy Creek Middle 3:09.16 1 (3) 3
7 BELSER, Kristopher Aurora Highlands Mid 3:14.28 1 (4) 2
8 DIAZ, Anthony Columbia Middle Scho 3:15.01 2 (4) 1
9 CAMPOS, Elijah Vista Peak Middle Sc 3:16.57 2 (5)
10 BARBOUR, Noah Aurora Frontier Midd 3:18.49 1 (5)
11 CAIN, Colt Aurora Frontier Midd 3:28.58 1 (6)
12 GATTICA FLORES, Kevi Aurora Frontier Midd 3:29.27 2 (6)
13 WILLIAMS, Tai Mosley Middle School 3:29.80 2 (7)
14 SANTOS, Joshua Mosley Middle School 3:30.30 2 (8)
15 MCCAULEY, Desmond Aurora Frontier Midd 3:30.49 2 (9)
16 ENCINAS, Gadiel East Middle School 3:31.23 1 (7)
17 ROJAS SALGADO, Gabri Mosley Middle School 3:34.48 1 (8)
18 LAPP, Eli Aurora Frontier Midd 3:35.51 1 (9)
19 SALAZAR, Orion Vista Peak Middle Sc 3:35.80 1 (10)
20 MABRY, Jack Aurora Frontier Midd 3:40.77 1 (11)
21 HOUSE, Elijah Aurora Quest Middle 3:42.72 1 (12)
22 SEYOUM, Leule Murphy Creek Middle 3:44.17 1 (13)
23 ADEBAYO, Emmanuel Murphy Creek Middle 3:44.36 2 (10)
24 CORONEL, Adan Mosley Middle School 3:46.57 1 (14)
25 ETSE, Aaron Vista Peak Middle Sc 3:50.77 2 (11)
26 MCDONALD, Robert Murphy Creek Middle 3:50.92 2 (12)
27 BENAVIDES, Xavier Harmony Ridge Middle 4:06.79 2 (13)
28 BARRETT, Lucas Columbia Middle Scho 4:11.24 1 (15)
29 VELTKAMP, Jacob Aurora Frontier Midd 4:17.62 1 (16)
STANLEY, Oliver Columbia Middle Scho DNS 1
LEMMON, Emmanuel Murphy Creek Middle DNS 2
THOMAS-SCOTT, Walker Murphy Creek Middle DNS 2
BLADES, Joseph Murphy Creek Middle DNS 2
ARIAN, Donovan Aurora Quest Middle DNS 2
Boys 800 Meters (8th Grade Boys)
Finals
==============================================================
Pl Name Team Time Pts
==============================================================
1 RIVERA, Israel East Middle School 2:42.80 10
2 WILSON, Nakai Aurora Quest Middle 2:49.60 8
3 WULLKOTTE, Trenton Murphy Creek Middle 2:51.83 6
4 HADAD, Owen Aurora Quest Middle 2:51.84 5
5 GATTICA FLORES, Emma Aurora Frontier Midd 3:07.37 4
6 ANDERSON, Kayden Murphy Creek Middle 3:15.72 3
7 SCHROEDER, Keiran Murphy Creek Middle 3:16.23 2
8 TINTORRI, Tecoda Murphy Creek Middle 3:34.57 1
ZOETEWAY, Kayden Columbia Middle Scho DNS
CHRISTOPHER, Andrew Mrachek Middle Schoo DNS
CHAVEZ, Christopher Harmony Ridge Middle DNS
Girls 200 Meters (7th Grade Girls)
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 COLEMAN, Naomi Murphy Creek Middle 27.65 NW 4 (1) 10
2 WILLIAMS, Kylah Harmony Ridge Middle 29.20 NW 5 (1) 8
3 RAMIREZ, Gabriela Aurora Frontier Midd 30.88 NW 2 (1) 6
4 BURROUGHS, Savannah East Middle School 31.11 NW 5 (2) 5
5 ALLISON, Kylie Vista Peak Middle Sc 32.28 NW 3 (1) 4
6 COMBS, Maddie Aurora Frontier Midd 32.52 NW 1 (1) 3
7 ANIH, Marcella Aurora Hills Middle 33.10 NW 1 (2) 2
8 GILES, Arianna Aurora Highlands Mid 34.16 NW 2 (2) 1
9 COOK, Rebekah Vista Peak Middle Sc 34.70 NW 5 (3)
10 MCGLOTTEN, Lariyah Mrachek Middle Schoo 35.28 NW 5 (4)
11 MACK, Emilah Mrachek Middle Schoo 35.31 NW 4 (2)
12 GIEBRECHT, Elise Vista Peak Middle Sc 35.34 NW 3 (2)
13 TOUSLEY-JOHNSON, Syn Aurora Quest Middle 35.56 NW 3 (3)
14 UGEH, Oluchi Murphy Creek Middle 35.77 NW 5 (5)
15 ALLSHOUSE, Kennedy Columbia Middle Scho 36.09 NW 2 (3)
16 NEOH, Iris Aurora Quest Middle 36.17 NW 3 (4)
17 MARTIN, Layla Aurora Highlands Mid 36.70 NW 2 (4)
18 MEINERT, Raistlyn Harmony Ridge Middle 36.78 NW 3 (5)
19 HILL, Chalise Mrachek Middle Schoo 36.90 NW 4 (3)
20 TEWODROS, Bethel Aurora Quest Middle 38.16 NW 4 (4)
21 VAZQUEZ, Rose Aurora Highlands Mid 38.19 NW 1 (3)
22 SANCHEZ, Ava Aurora Frontier Midd 38.54 NW 5 (6)
23 DEAL, Sydney Aurora Frontier Midd 39.56 NW 3 (6)
24 MORTON, Gianna Murphy Creek Middle 39.92 NW 4 (5)
25 WHITMER, Sloane Murphy Creek Middle 41.53 NW 1 (4)
26 SIMS, Camryn Mrachek Middle Schoo 41.68 NW 1 (5)
27 GONZALEZ, Amya Columbia Middle Scho 44.45 NW 1 (6)
28 MCKEAN, Eleanor Aurora Quest Middle 46.92 NW 3 (7)
29 GUTIERREZ, Sianne Aurora Highlands Mid 47.86 NW 2 (5)
30 LONN, Gabriella Columbia Middle Scho 52.36 NW 2 (6)
CATON, Caadyn Vista Peak Middle Sc DNS 2
MARTINEZ, Destiny Aurora West College DNS 4
ALVAREZ, Mayte Mosley Middle School DNS 4
PARRA, Lexie Mosley Middle School DNS 5
Girls 200 Meters (8th Grade Girls)
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 PATTON, Elazia Harmony Ridge Middle 27.69 NW 3 (1) 10
2 GADLIN, Rhyan Aurora Frontier Midd 27.87 NW 3 (2) 8
3 SUAVIA, Kirsten Vista Peak Middle Sc 29.33 NW 2 (1) 6
4 BERGQUIST, Rilee Murphy Creek Middle 29.51 NW 1 (1) 5
5 ANSAH, Elsie Aurora Highlands Mid 30.58 NW 3 (3) 4
6 CASTRO, Kimberly Columbia Middle Scho 31.44 NW 2 (2) 3
7 BARRON-ROGERS, Jayly Aurora Frontier Midd 31.60 NW 3 (4) 2
8 HEBERT, Agnes Aurora Quest Middle 32.04 NW 3 (5) 1
9 PETTIES, Jada Harmony Ridge Middle 32.69 NW 2 (3)
10 DANIEL, Chenoah Columbia Middle Scho 32.75 NW 3 (6)
11 LUMBA, Anabella North Middle School 33.40 NW 2 (4)
12 BOTT-GARBERICH, Alay Harmony Ridge Middle 33.84 NW 1 (2)
13 RENCHER, Va'shai East Middle School 34.18 NW 3 (7)
14 RAJJ, Mercy Aurora Quest Middle 34.45 NW 2 (5)
15 SUMBUNDU, Ceesay Murphy Creek Middle 34.83 NW 2 (6)
16 SANTOS, Lorena Aurora Frontier Midd 36.27 NW 2 (7)
17 ARAYA, Tsion Aurora Quest Middle 38.56 NW 1 (3)
18 HOLLINGSWORTH, Jasmi Murphy Creek Middle 39.37 NW 1 (4)
19 KASSA, Meklit Aurora Frontier Midd 39.42 NW 1 (5)
PIERCE, Ari'yanna Columbia Middle Scho DNS 1
LUEVANOS, Genesis Murphy Creek Middle DNS 1
Boys 200 Meters (7th Grade Boys)
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 BROOKS, Elias Murphy Creek Middle 29.72 NW 1 (1) 10
2 PORTER, Sir-Azra Columbia Middle Scho 29.80 NW 3 (1) 8
3 ABDEL-KHALIQ, Mikail Aurora Quest Middle 30.62 NW 1 (2) 6
4 PONDER, Michael Aurora Quest Middle 31.16 NW 2 (1) 5
5 LUGO, Ayden Harmony Ridge Middle 31.76 NW 4 (1) 4
6 WILLIAMS, Deondre Mrachek Middle Schoo 32.34 NW 2 (2) 3
7 HOUSTON, Catayes Mrachek Middle Schoo 32.35 NW 4 (2) 2
8 JOHNSON, Jayden Mrachek Middle Schoo 32.69 NW 3 (2) 1
9 BROOKS, Luca Murphy Creek Middle 33.17 NW 4 (3)
10 KASSA, Nathan Aurora Frontier Midd 33.97 NW 3 (3)
11 ROSS, Gamaliel Columbia Middle Scho 34.15 NW 2 (3)
12 JESUS, Esai Columbia Middle Scho 34.85 NW 1 (3)
13 JACKSON, Pierce Vista Peak Middle Sc 35.06 NW 2 (4)
14 WALTERS, Tayden Vista Peak Middle Sc 35.32 NW 3 (4)
15 CONYERS, Nathaniel Aurora Frontier Midd 35.65 NW 2 (5)
16 MARCH, Jd Aurora Highlands Mid 36.30 NW 1 (4)
17 BINYAM, Nehemiah Aurora Quest Middle 36.33 NW 2 (6)
18 MORAVEY, Broderick Vista Peak Middle Sc 36.84 NW 3 (5)
19 RIVERA, Josue Aurora Quest Middle 37.45 NW 4 (4)
20 LEOPOLD, Kaden Aurora Frontier Midd 39.86 NW 3 (6)
21 MORGAN, Quincey Mrachek Middle Schoo 39.95 NW 1 (5)
22 DURAN, Leonel Aurora Highlands Mid 42.76 NW 2 (7)
23 BOWENS, Holden Vista Peak Middle Sc 50.74 NW 4 (5)
24 GUTIERREZ, Hiram Aurora Highlands Mid 54.51 NW 3 (7)
COMSTOCK, Carter Murphy Creek Middle DNS 1
SIMPSON, Jay Murphy Creek Middle DNS 1
KARMANOV, Grisha Columbia Middle Scho DNS 4
Boys 200 Meters (8th Grade Boys)
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 DENNEY, Emmanuel Columbia Middle Scho 25.47 NW 2 (1) 10
2 LAWRENCE, Tre'Jon Murphy Creek Middle 26.50 NW 2 (2) 8
3 EAMES-WILLIAMS, Kwin Mrachek Middle Schoo 26.69 NW 2 (3) 6
4 HIGH, Demonte Mrachek Middle Schoo 28.17 NW 2 (4) 5
5 FULLER, Josiah Aurora Quest Middle 28.21 NW 1 (1) 4
6 SEZDRO, Silver Columbia Middle Scho 28.23 NW 1 (2) 3
7 CORONADO SAHAVEDRA, Murphy Creek Middle 28.69 NW 1 (3) 2
8 CARDENAS, Aldo East Middle School 28.78 NW 2 (5) 1
9 PHELTS, Daniel Mrachek Middle Schoo 29.70 NW 1 (4)
10 CALAMIA, Ezekiel Vista Peak Middle Sc 30.13 NW 1 (5)
11 ZAPPAS, Kendall Aurora West College 30.89 NW 2 (6)
12 CHRISTOPHER, Andrew Mrachek Middle Schoo 31.36 NW 1 (6)
13 REYNOSO, Isaiah Vista Peak Middle Sc 33.96 NW 2 (7)
14 AGUILAR, Joseph Aurora West College 34.64 NW 1 (7)
ADKINS, Noah Murphy Creek Middle DNS 1
Girls 800m SMR (7th Grade Girls)
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Murphy Creek Middle A 2:24.25 10
2 Mrachek Middle Schoo A 2:27.45 8
3 Mrachek Middle Schoo B 2:40.25
4 Murphy Creek Middle B 2:47.26
5 Aurora Highlands Mid A 2:56.05 6
6 East Middle School A 3:01.37 5
7 Columbia Middle Scho A 3:09.86 4
Aurora Quest Middle A DNS
Girls 800m SMR (8th Grade Girls)
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Murphy Creek Middle A 2:23.54 10
2 East Middle School A 2:26.49 8
3 Murphy Creek Middle B 2:34.52
4 Columbia Middle Scho A 2:35.94 6
5 East Middle School B 2:37.25
Aurora Quest Middle A DNS
Boys 800m SMR (7th Grade Boys)
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 East Middle School A 2:22.22 10
2 Murphy Creek Middle A 2:36.78 8
3 Aurora Quest Middle A 2:42.85 6
4 Aurora Highlands Mid A 2:48.46 5
5 Aurora Quest Middle B 2:51.50
Mrachek Middle Schoo A DNS
Boys 800m SMR (8th Grade Boys)
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Murphy Creek Middle A 2:12.25 10
2 East Middle School A 2:19.59 8
3 Mrachek Middle Schoo A 2:26.31 6
4 East Middle School B 2:35.38
Aurora Quest Middle A DNS
Boys High Jump (7th Grade Boys)
Finals
============================================================
Pl Name Team Mark Pts
============================================================
1 BINYAM, Nehemiah Aurora Quest Middle 4' 2" 10
2 PORTER, Sir-Azra Columbia Middle Scho 4' 0" 8
HUGHES, Max Aurora Hills Middle DNS
GROLL, Dauhnavon Vista Peak Middle Sc DNS
RETA, Geovonni Vista Peak Middle Sc DNS
RIVERA, Omar East Middle School DNS
DURAN, Leonel Aurora Highlands Mid FOUL
CAMPOS, Elijah Vista Peak Middle Sc FOUL
ETUK, Charles Aurora Quest Middle FOUL
HEBERT, David Aurora Quest Middle FOUL
MCCAULEY, Desmond Aurora Frontier Midd FOUL
MITCHELL, Cameron Murphy Creek Middle FOUL
RECIO, Gabriel Vista Peak Middle Sc FOUL
HOUSE, Elijah Aurora Quest Middle FOUL
RIVERA, Johan Murphy Creek Middle FOUL
LISUNOV, David Murphy Creek Middle FOUL
ROBINSON, Liam Aurora Highlands Mid FOUL
WALTON, Cole Vista Peak Middle Sc FOUL
WEGENE, Besufekade Aurora Quest Middle FOUL
Boys High Jump (8th Grade Boys)
Finals
============================================================
Pl Name Team Mark Pts
============================================================
1 ADKINS, Noah Murphy Creek Middle 5' 1" 10
2 WASHINGTON, Dario Columbia Middle Scho 4' 10" 8
3 SALONE, Jonathan Aurora Hills Middle 4' 8" 5.5
3 WULLKOTTE, Trenton Murphy Creek Middle 4' 8" 5.5
5 EUGENE, Jay Murphy Creek Middle 4' 6" 4
6 WILSON, Nakai Aurora Quest Middle 4' 4" 3
6 CROFT, Elion Aurora Hills Middle 4' 4" 1.5
6 FULLER, Josiah Aurora Quest Middle 4' 4" 1.5
6 OFORI-KURAGU, Dylan Murphy Creek Middle 4' 4"
PATRICK, Kayden East Middle School DNS
HALL, Lucas East Middle School DNS
DYSON, Zaiden Vista Peak Middle Sc FOUL
HADAD, Owen Aurora Quest Middle FOUL
GILDERSLEEVE, Zaylin Mrachek Middle Schoo FOUL
JACKSON, Jaelen Murphy Creek Middle FOUL
CALAMIA, Ezekiel Vista Peak Middle Sc FOUL
PORTER, King Columbia Middle Scho FOUL
REYNOSO, Isaiah Vista Peak Middle Sc FOUL
ZOETEWAY, Kayden Columbia Middle Scho FOUL
Girls High Jump (8th Grade Girls)
Finals
============================================================
Pl Name Team Mark Pts
============================================================
1 JACKSON, Elizabeth Aurora Quest Middle 4' 2" 10
2 LOCKWOOD, Aiyanah Columbia Middle Scho 4' 0" 8
3 ADAMS, Zoe Aurora Quest Middle 4' 0" 4
3 ALAIMALEATA, Casandr Murphy Creek Middle 4' 0" 4
3 GRANT, Savanna Vista Peak Middle Sc 4' 0" 4
3 RODRIGUEZ, Miabella Murphy Creek Middle 4' 0" 4
3 VIGIL, Kamilah Murphy Creek Middle 4' 0" 4
8 ESQUIBEL, Collette Vista Peak Middle Sc 3' 10" 1
9 TAIT, Montanna Aurora Frontier Midd 3' 8"
10 BILLS, Brianna Vista Peak Middle Sc 3' 8"
10 NGUNGUTAU, Fatai Columbia Middle Scho 3' 8"
JAMISON, Joy Aurora Hills Middle DNS
SUAVIA, Kirsten Vista Peak Middle Sc DNS
BISHOP, Patience Aurora Hills Middle DNS
DANIEL, Chenoah Columbia Middle Scho FOUL
LLAMAS TRUJILLO, Jen Columbia Middle Scho FOUL
HOUSE, Colbie Aurora Quest Middle FOUL
Girls High Jump (7th Grade Girls)
Finals
============================================================
Pl Name Team Mark Pts
============================================================
1 MORTON, Gianna Murphy Creek Middle 3' 10" 9
1 RIVAS CALLES, Nathal Murphy Creek Middle 3' 10" 9
3 BURROUGHS, Savannah East Middle School 3' 8" 5.5
3 TOUSLEY-JOHNSON, Syn Aurora Quest Middle 3' 8" 5.5
HAMMOND, Raelle Mosley Middle School DNS
KIRBY, Amaya Aurora Hills Middle DNS
PARRA, Lexie Mosley Middle School DNS
WALKER, Jamya Aurora Hills Middle DNS
TROCHE, Leia Murphy Creek Middle DNS
WELLS, Coriya Aurora Hills Middle DNS
TERRERO, Sophia Mosley Middle School DNS
HALLEZ, Brielle Aurora Quest Middle FOUL
JOHNSON, Chaya Murphy Creek Middle FOUL
PENROD, Kyley Murphy Creek Middle FOUL
ADAMS, Olivia Aurora Frontier Midd FOUL
CHATMAN, Koroleena Aurora Frontier Midd FOUL
FEKADU, Danayt Aurora Highlands Mid FOUL
GILES, Arianna Aurora Highlands Mid FOUL
Boys Long Jump (8th Grade Boys)
Finals
=================================================================
Pl Name Team Mark Wind Pts
=================================================================
1 IZER, Eli Columbia Middle Scho 15' 0" NW 10
2 JAMES, Austin Murphy Creek Middle 14' 5.50 NW 8
3 SCHROEDER, Keiran Murphy Creek Middle 14' 5" NW 6
4 CARDENAS, Aldo East Middle School 14' 3" NW 5
5 HIGH, Demonte Mrachek Middle Schoo 13' 9" NW 4
6 SEZDRO, Silver Columbia Middle Scho 13' 7.50 NW 3
7 MAROSY, Sonny Aurora Frontier Midd 13' 0.50 NW 2
8 RUFFIN, Isaiah East Middle School 13' 0" NW 1
9 EAMES-WILLIAMS, Kwin Mrachek Middle Schoo 12' 10" NW
10 RIVERA, Israel East Middle School 12' 9" NW
11 MASON, Dj Aurora Hills Middle 12' 8" NW
12 ROBIDEAU, Josh Aurora Frontier Midd 12' 6" NW
13 ANDERSON, Kayden Murphy Creek Middle 12' 5" NW
14 ELLIS, Izaiah Mrachek Middle Schoo 12' 4.50 NW
14 MAGANA, Gerardo East Middle School 12' 4.50 NW
16 EVANS, Aiden Aurora Quest Middle 12' 3.50 NW
17 WALKER, Elijah Aurora Hills Middle 12' 3" NW
18 WELLS, Traevaun Columbia Middle Scho 12' 1" NW
19 REMMEY, Tyler Murphy Creek Middle 12' 0" NW
20 OKE, Tomi Aurora Frontier Midd 11' 10.5 NW
21 JARRETT, Nolan Vista Peak Middle Sc 11' 8" NW
22 GOMEZ, Orlin East Middle School 11' 3" NW
23 ELIAS, Esrom Aurora Quest Middle 10' 4" NW
24 JENKINS, Xavier Columbia Middle Scho 10' 2" NW
25 BALDE, Nassourlaye Aurora Quest Middle 10' 1" NW
25 BRADFORD, Preston Vista Peak Middle Sc 10' 1" NW
27 ELIJAH, Pittman North Middle School 9' 6.50" NW
28 GATTICA FLORES, Emma Aurora Frontier Midd 9' 5.50" NW
29 CALAMIA, Ezekiel Vista Peak Middle Sc 9' 0" NW
BRILL, Owen Mosley Middle School DNS
CHARLIE, Newsome North Middle School DNS
CARRIZOZA, Martin Mosley Middle School DNS
ELI, Pittman North Middle School DNS
JEREMIAH, Mupenzi North Middle School DNS
JOHNSON, Xzavier Mrachek Middle Schoo DNS
OWUSU, Gerrard Aurora Hills Middle DNS
PHELTS, Daniel Mrachek Middle Schoo DNS
POE, Easy Aurora Hills Middle DNS
ROMAN, Aiden Mosley Middle School DNS
Boys Long Jump (7th Grade Boys)
Finals
=================================================================
Pl Name Team Mark Wind Pts
=================================================================
1 STATON, Jeremiah East Middle School 14' 0" NW 10
2 BROOKS, Elias Murphy Creek Middle 12' 9.50 NW 8
3 LISUNOV, David Murphy Creek Middle 12' 2" NW 6
4 DAVIS III, Ardis Columbia Middle Scho 12' 0" NW 5
5 HOLMES, Ryke Vista Peak Middle Sc 11' 9.50 NW 4
6 JOHNSON, Jayden Mrachek Middle Schoo 11' 8" NW 3
7 TIRRELL, Teagen Murphy Creek Middle 11' 6" NW 2
8 HOUSTON, Catayes Mrachek Middle Schoo 11' 2.50 NW 1
9 SRUR, Jovon Aurora Frontier Midd 11' 1.50 NW
10 BABERS, Elijah Aurora Quest Middle 10' 8" NW
10 JESUS, Esai Columbia Middle Scho 10' 8" NW
12 OWENS, Quindell Mrachek Middle Schoo 10' 5.50 NW
13 LUGO, Ayden Harmony Ridge Middle 10' 2.50 NW
14 ROSS, Gamaliel Columbia Middle Scho 10' 2" NW
15 CAMPBELL, Calen Harmony Ridge Middle 10' 0" NW
16 YBARRA, Ryan Aurora Hills Middle 9' 11.50 NW
17 CAIN, Colt Aurora Frontier Midd 9' 11" NW
18 AGAMITE, Wesley Vista Peak Middle Sc 9' 6.50" NW
19 HEBERT, Roman Aurora Quest Middle 9' 1" NW
19 RIVERA, Josue Aurora Quest Middle 9' 1" NW
21 MILLS, Za'Kyi Mrachek Middle Schoo 9' 0" NW
22 CARRERA, Lorenzo Aurora Hills Middle 8' 11.50 NW
23 SALAZAR, Orion Vista Peak Middle Sc 8' 10" NW
24 ENCINAS, Gadiel East Middle School 8' 9" NW
25 WILLIAMS, Deondre Mrachek Middle Schoo 8' 8.50" NW
26 ATKINS, Master Del Mar Academy 8' 7" NW
27 WALTON, Cole Vista Peak Middle Sc 8' 5" NW
28 TERRAZAS, Ryan Aurora Frontier Midd 8' 4" NW
29 LOYA, Max East Middle School 7' 10.50 NW
30 GUTIERREZ, Hiram Aurora Highlands Mid 7' 9.50" NW
31 LUMBUS, Cavell Aurora Highlands Mid 7' 5" NW
32 TAYLOR, Max Del Mar Academy 6' 7.50" NW
33 HARRISON, Maddix Mosley Middle School 5' 1" NW
34 BOWENS, Holden Vista Peak Middle Sc 4' 10.50 NW
ARIAN, Donovan Aurora Quest Middle DNS
CALDERON, Joziah Murphy Creek Middle DNS
COLLIER, Brien Aurora Hills Middle DNS
ETUK, Charles Aurora Quest Middle DNS
GATTICA FLORES, Kevi Aurora Frontier Midd DNS
HUGHES, Max Aurora Hills Middle DNS
LEE, Samuel Aurora Hills Middle DNS
LOPEZ GERARD, Dannie Harmony Ridge Middle DNS
LORING, Kingston Mosley Middle School DNS
RIVERA, Omar East Middle School DNS
SIMPSON, Jay Murphy Creek Middle DNS
WELLS, Corron Aurora Hills Middle DNS
WILLIAMS, Tai Mosley Middle School DNS
WILSON, Izen Mosley Middle School DNS
Boys Long Jump (Unified)
Finals
=============================================================
Pl Name Team Mark Wind
=============================================================
1 GONZALES, Marcos Columbia Middle Scho 9' 4" NW
2 DAGADU, Benji Mrachek Middle Schoo 8' 6" NW
3 MILLER, Dylan Mrachek Middle Schoo 4' 8" NW
4 GRANT, Sai'Jon Mrachek Middle Schoo 3' 8" NW
5 MENDOZA SOTO, Edwin Mrachek Middle Schoo 2' 5" NW
6 ISAYAS, Noah Mrachek Middle Schoo 2' 4" NW
7 BLAGODZI, Xorse Mrachek Middle Schoo 2' 2" NW
CAMARA, Mariam Mrachek Middle Schoo DNS
EASTON, Porter Mrachek Middle Schoo DNS
EBERTOWSKI, Wyatt Mrachek Middle Schoo DNS
KAUNANG, Brandon Mrachek Middle Schoo DNS
MAESTAS, Arthur Columbia Middle Scho DNS
SMITH, Alex Columbia Middle Scho DNS
STEVENSON, Cai Mrachek Middle Schoo DNS
ZEWEDINEH, Abnir Mrachek Middle Schoo DNS
Girls Long Jump (8th Grade Girls)
Finals
=================================================================
Pl Name Team Mark Wind Pts
=================================================================
1 LOCKWOOD, Aiyanah Columbia Middle Scho 12' 9" NW 10
2 HEBERT, Agnes Aurora Quest Middle 11' 8" NW 8
3 PETTIES, Jada Harmony Ridge Middle 11' 6" NW 6
4 THACH, Katelynne Murphy Creek Middle 11' 1.50 NW 5
5 OUEDRAOGO, Levine Mrachek Middle Schoo 10' 11" NW 4
6 SI, Ro East Middle School 10' 10" NW 3
7 SANTOS, Lorena Aurora Frontier Midd 10' 7.50 NW 2
8 MARTINEZ LUNA, Kimbe Aurora Quest Middle 10' 5.50 NW 1
9 PEREZ, Lesly East Middle School 10' 1" NW
10 BOTT-GARBERICH, Alay Harmony Ridge Middle 9' 9.50" NW
11 BAKER, Shiloh North Middle School 9' 1.50" NW
12 CARLISLE, Madeleine Columbia Middle Scho 8' 10" NW
13 CURLEY, Aniya East Middle School 8' 1" NW
14 LANSDEN, Cameryn Vista Peak Middle Sc 7' 1" NW
CAMPBELL, Kai Mosley Middle School DNS
CASTRO, Kimberly Columbia Middle Scho DNS
CLARK, Zariah Aurora Hills Middle DNS
DABNEY, Ebony Mrachek Middle Schoo DNS
DURAN, Evangelina East Middle School DNS
GARVEY-WILLIAMS, Zal Aurora Quest Middle DNS
GONZALEZ, Nathalie Mrachek Middle Schoo DNS
JACKSON, Elizabeth Aurora Quest Middle DNS
PIERCE, Ari'yanna Columbia Middle Scho DNS
PRENTICE, Neveah Aurora Hills Middle DNS
SANDOVAL REED, Malia Aurora Quest Middle DNS
Girls Long Jump (7th Grade Girls)
Finals
=================================================================
Pl Name Team Mark Wind Pts
=================================================================
1 WALKER, Jamya Aurora Hills Middle 12' 10" NW 10
2 RAMIREZ, Gabriela Aurora Frontier Midd 12' 3" NW 8
3 ALLISON, Kylie Vista Peak Middle Sc 11' 7.50 NW 6
4 HAYSON, Hailey Vista Peak Middle Sc 11' 6" NW 5
5 GARCIA, Olivia Murphy Creek Middle 11' 2.50 NW 4
6 HAMM, Rachel Aurora Quest Middle 11' 2" NW 3
7 COOK, Rebekah Vista Peak Middle Sc 10' 11" NW 2
8 HILL, Tamaria Mrachek Middle Schoo 10' 10" NW 1
9 NAU, Lisia East Middle School 10' 7.50 NW
10 RODRIGUEZ, Marcella Murphy Creek Middle 10' 3" NW
11 MEINERT, Raistlyn Harmony Ridge Middle 9' 10" NW
12 FARHANE, Khadija Aurora Quest Middle 9' 9.50" NW
12 HAMM, Audrey Aurora Quest Middle 9' 9.50" NW
12 WELLS, Coriya Aurora Hills Middle 9' 9.50" NW
15 ALLSHOUSE, Kennedy Columbia Middle Scho 9' 9" NW
16 BACCHUS, Mia Murphy Creek Middle 9' 4" NW
16 COATS, Malaya Mosley Middle School 9' 4" NW
18 ESCOBAR CASTRO, Cami East Middle School 9' 2" NW
19 HILL, Chalise Mrachek Middle Schoo 9' 1.50" NW
20 GUTIERREZ, Sianne Aurora Highlands Mid 9' 1" NW
20 VAZQUEZ, Rose Aurora Highlands Mid 9' 1" NW
22 ROMERO, Mila Vista Peak Middle Sc 8' 9" NW
23 KIRBY, Amaya Aurora Hills Middle 8' 7.50" NW
24 MALLARD, Caitlyn Aurora Frontier Midd 8' 6.50" NW
25 MCKONNEN, Hawii Murphy Creek Middle 8' 6" NW
26 TAYLOR, Olivia East Middle School 8' 3.50" NW
27 MCKEAN, Eleanor Aurora Quest Middle 8' 2" NW
28 CLAPP, Ayda Aurora Frontier Midd 7' 10.50 NW
29 HAWLEY, Navarre Murphy Creek Middle 7' 10" NW
30 FARRIS-SMITH, Diara Mrachek Middle Schoo 7' 8.50" NW
31 ELKINS, Kendall Aurora Frontier Midd 7' 1" NW
31 OROZCO, Alexa Columbia Middle Scho 7' 1" NW
33 UGEH, Oluchi Murphy Creek Middle 6' 2" NW
34 RUBIO, Alexandra Mrachek Middle Schoo 5' 3.50" NW
NEOH, Iris Aurora Quest Middle DNS
CLAMPET, Naomi Aurora Hills Middle DNS
HERRERA, Yisselle Mosley Middle School DNS
HUGHES, Violet Harmony Ridge Middle DNS
MCGOWAN, Saqqara Mosley Middle School DNS
ALVAREZ, Mayte Mosley Middle School DNS
O'HAGAN-KENNEDY, Bri Columbia Middle Scho DNS
SHEEHAN, Eliza Aurora Hills Middle DNS
SMITH, Alorria Murphy Creek Middle DNS
SIMS, Camryn Mrachek Middle Schoo FOUL
Girls Long Jump (Unified)
Finals
=============================================================
Pl Name Team Mark Wind
=============================================================
1 ISAYAS, Meron Mrachek Middle Schoo 5' 3" NW
2 EL TAJAIE, Fatima Mrachek Middle Schoo 1' 7" NW
LAM, Michelle Mrachek Middle Schoo DNS
CREWS, Izzy Columbia Middle Scho DNS
KLARZUK, Keiley Mrachek Middle Schoo DNS
ROYCE, Olivia Columbia Middle Scho DNS
SMITH, Jada Mrachek Middle Schoo DNS
Boys Triple Jump (7th Grade Boys)
Finals
=================================================================
Pl Name Team Mark Wind Pts
=================================================================
1 STATON, Jeremiah East Middle School 29' 8.25 NW 10
2 TIRRELL, Teagen Murphy Creek Middle 25' 5.75 NW 8
3 BABERS, Elijah Aurora Quest Middle 23' 7.50 NW 6
4 PULGARIN, Luis Columbia Middle Scho 22' 10.5 NW 5
5 MEYER, Sevryn Vista Peak Middle Sc 22' 3.50 NW 4
6 MITCHELL, Cameron Murphy Creek Middle 21' 8.75 NW 3
7 HEBERT, David Aurora Quest Middle 21' 6" NW 1.5
7 LAVELLE, Adan East Middle School 21' 6" NW 1.5
9 JAHNER, Ely Vista Peak Middle Sc 20' 9.75 NW
10 MCDONALD, Robert Murphy Creek Middle 20' 6.50 NW
11 BARRETT, Lucas Columbia Middle Scho 17' 11" NW
BLADES, Joseph Murphy Creek Middle DNS
ARIAN, Donovan Aurora Quest Middle FOUL
ETSE, Aaron Vista Peak Middle Sc FOUL
Boys Triple Jump (8th Grade Boys)
Finals
=================================================================
Pl Name Team Mark Wind Pts
=================================================================
1 LAWRENCE, Tre'Jon Murphy Creek Middle 32' 6.50 NW 10
2 SCHROEDER, Keiran Murphy Creek Middle 30' 10" NW 7
2 WULLKOTTE, Trenton Murphy Creek Middle 30' 10" NW 7
4 ANDERSON, Kayden Murphy Creek Middle 29' 2.50 NW 5
5 RIVERA, Israel East Middle School 28' 9.50 NW 4
6 DYSON, Zaiden Vista Peak Middle Sc 27' 5" NW 3
7 EVANS, Aiden Aurora Quest Middle 27' 2" NW 2
8 BRADFORD, Preston Vista Peak Middle Sc 26' 0" NW 1
9 RAMOS, Edgar East Middle School 24' 9" NW
10 BALDE, Nassourlaye Aurora Quest Middle 24' 8" NW
11 MAGANA, Gerardo East Middle School 23' 10.5 NW
CLEAVLAND, Austin Murphy Creek Middle DNS
MARQUEZ, Aaron East Middle School DNS
MATA, Geovanni East Middle School DNS
REYNOSO, Isaiah Vista Peak Middle Sc DNS
Girls Triple Jump (7th Grade Girls)
Finals
=================================================================
Pl Name Team Mark Wind Pts
=================================================================
1 ARMSTRONG, Laila Vista Peak Middle Sc 23' 8" NW 10
2 TEWODROS, Bethel Aurora Quest Middle 23' 1" NW 8
3 FARHANE, Khadija Aurora Quest Middle 22' 8.50 NW 6
4 HAMM, Rachel Aurora Quest Middle 22' 3.50 NW 5
5 CROWNOVER, Sophie Vista Peak Middle Sc 20' 1" NW 4
6 HALLEZ, Brielle Aurora Quest Middle 19' 0" NW 3
7 HERNANDEZ ZUBIATE, S East Middle School 17' 2" NW 2
8 ESCOBAR CASTRO, Cami East Middle School 17' 0" NW 1
9 SKIDMORE, Abby Vista Peak Middle Sc 15' 9" NW
10 CATON, Caadyn Vista Peak Middle Sc 14' 6" NW
MATIBAG, Alanah Murphy Creek Middle DNS
HULTINE, Alyssa Aurora Quest Middle DNS
ANDREWS-GRAY, Bryna Murphy Creek Middle FOUL
Girls Triple Jump (8th Grade Girls)
Finals
=================================================================
Pl Name Team Mark Wind Pts
=================================================================
1 MANSANARES, Rylee East Middle School 25' 6" NW 10
2 SANDOVAL REED, Malia Aurora Quest Middle 24' 9.50 NW 8
3 DURAN, Evangelina East Middle School 24' 8" NW 6
4 JOLLY, Addison Murphy Creek Middle 23' 3" NW 5
5 BELL, Addison Murphy Creek Middle 23' 2" NW 4
6 SI, Ro East Middle School 23' 0.50 NW 3
7 PEREZ, Lesly East Middle School 21' 9" NW 2
8 ESQUIBEL, Collette Vista Peak Middle Sc 20' 9" NW 1
9 ARAYA, Tsion Aurora Quest Middle 19' 10" NW
10 RAJJ, Mercy Aurora Quest Middle 18' 0" NW
11 BAKER, Shiloh North Middle School 16' 7.50 NW
MARTINEZ LUNA, Kimbe Aurora Quest Middle DNS
JONES, Eliana Columbia Middle Scho DNS
JOSEPHSON, Chloe East Middle School DNS
HEBERT, Agnes Aurora Quest Middle FOUL
Boys Shot Put (8th Grade Boys)
Finals
============================================================
Pl Name Team Mark Pts
============================================================
1 HIGGINS, Joseph Murphy Creek Middle 38' 2" 10
2 JAMES, Austin Murphy Creek Middle 33' 4.25 8
3 ZEYIMANA, Patience East Middle School 30' 0.50 6
4 MECOM, Gavin Aurora Frontier Midd 29' 9.50 5
5 CORONADO SAHAVEDRA, Murphy Creek Middle 26' 10" 4
6 OZUMA, Michael Aurora Frontier Midd 26' 8" 3
7 DOOLEY, Logan Vista Peak Middle Sc 25' 7" 2
8 OFORI-KURAGU, Dylan Murphy Creek Middle 24' 4.25 1
9 ROESSING, Jordan East Middle School 24' 0"
10 VILLA, Juan Carlos Aurora Quest Middle 23' 4"
11 BUI, Alex East Middle School 19' 7"
12 THIGPEN, Jeremiah Aurora Frontier Midd 18' 5.50
13 GONZALEZ, Julian Columbia Middle Scho 18' 0"
14 ANDERSON, Grady Vista Peak Middle Sc 17' 11.5
15 CLARK, Mikah Murphy Creek Middle 17' 9"
16 WALKER, Uriah Columbia Middle Scho 17' 0.50
17 MYERS, Connor Mrachek Middle Schoo 14' 9.50
ACEVEDO, Chris East Middle School DNS
BRILL, Owen Mosley Middle School DNS
CHARLIE, Newsome North Middle School DNS
CHAVEZ, Christopher Harmony Ridge Middle DNS
KALEMBA, Dan Mosley Middle School DNS
MAHAN, Jaxon Mosley Middle School DNS
OWUSU, Gerrard Aurora Hills Middle DNS
PATRICK, Kayden East Middle School DNS
VIVAR, Brandon Aurora Hills Middle DNS
Boys Shot Put (7th Grade Boys)
Finals
============================================================
Pl Name Team Mark Pts
============================================================
1 KRAUSE, Connor Aurora Frontier Midd 25' 5.25 10
2 LEOPOLD, Kaden Aurora Frontier Midd 24' 7.50 8
3 GIBBENS, Lawson Aurora Frontier Midd 21' 7.50 6
4 WANGSNESS, Cole Aurora Frontier Midd 21' 5.50 5
5 MONTOYA, Ezra Aurora Quest Middle 21' 2" 4
6 SHAW, Kavaughn Mosley Middle School 19' 11.2 3
7 JACKSON, Pierce Vista Peak Middle Sc 19' 6.50 2
8 CLINT, Caleb Murphy Creek Middle 19' 6.25 1
9 KNOTT, Raedan Aurora Quest Middle 18' 3"
10 MOORE, Justin Harmony Ridge Middle 17' 5.50
11 NEGEDE, Nahum Aurora Quest Middle 16' 9.50
12 RAMOS NORIEGA, Jonat Aurora Hills Middle 16' 8.50
13 LOYA, Max East Middle School 16' 2.50
14 HARRISON, Maddix Mosley Middle School 15' 7"
15 WATSON, Joseph Harmony Ridge Middle 14' 8"
16 MORGAN, Quincey Mrachek Middle Schoo 14' 6"
17 GHIMIRE, Sparsh Aurora Quest Middle 14' 5"
18 DOUNGLOMCHUNT, Daela Aurora Frontier Midd 14' 3.50
19 SUBBA, Abdin East Middle School 14' 2"
20 SAVAGE, Noah Murphy Creek Middle 13' 5.50
21 CORBIN, Jayden Aurora Hills Middle 12' 9"
21 YORK, Daryl East Middle School 12' 9"
23 MORAVEY, Broderick Vista Peak Middle Sc 12' 2"
24 MINOR, James Vista Peak Middle Sc 11' 4.50
25 LANSDEN, Quinn Vista Peak Middle Sc 10' 8"
26 FLORES, Santiago Columbia Middle Scho 10' 6.50
ADEBAYO, Emmanuel Murphy Creek Middle DNS
ALEXANDER, Jordan East Middle School DNS
ALLRED, Gage Del Mar Academy DNS
BENAVIDES, Xavier Harmony Ridge Middle DNS
BOWENS, Holden Vista Peak Middle Sc DNS
CANTU, Cash Aurora Hills Middle DNS
HAU MAES, Ishmael Aurora Hills Middle DNS
LORING, Kingston Mosley Middle School DNS
MELAKU, Caleb Aurora Quest Middle DNS
OVIEDO, Abel Mosley Middle School DNS
POLK, Hudson Columbia Middle Scho DNS
ROBERTS, Brayden Murphy Creek Middle DNS
SANTOS, Joshua Mosley Middle School DNS
Boys Shot Put (Unified)
Finals
========================================================
Pl Name Team Mark
========================================================
1 WARD, Ananzi North Middle School 34' 7"
2 MARTINEZ, Christian North Middle School 28' 8"
3 GONZALES, Marcos Columbia Middle Scho 28' 4"
4 PEREZ TURNER, DaVian North Middle School 19' 2.50
5 MOTE, Jephrey Aurora Hills Middle 18' 1"
6 PITTMAN, Scott Aurora Hills Middle 14' 3.50
7 EBERTOWSKI, Wyatt Mrachek Middle Schoo 9' 6"
8 GRANT, Sai'Jon Mrachek Middle Schoo 8' 5"
9 MENDOZA SOTO, Edwin Mrachek Middle Schoo 7' 5.50"
10 MILLER, Dylan Mrachek Middle Schoo 6' 7"
11 ISAYAS, Noah Mrachek Middle Schoo 6' 5"
11 BLAGODZI, Xorse Mrachek Middle Schoo 6' 5"
KAUNANG, Brandon Mrachek Middle Schoo DNS
CARBAJAL, Jaden North Middle School DNS
DAGADU, Benji Mrachek Middle Schoo DNS
EASTON, Porter Mrachek Middle Schoo DNS
CAMARA, Mariam Mrachek Middle Schoo DNS
MAESTAS, Arthur Columbia Middle Scho DNS
SMITH, Alex Columbia Middle Scho DNS
STEVENSON, Cai Mrachek Middle Schoo DNS
ZEWEDINEH, Abnir Mrachek Middle Schoo DNS
Girls Shot Put (7th Grade Girls)
Finals
============================================================
Pl Name Team Mark Pts
============================================================
1 NAU, Lisia East Middle School 24' 6" 10
2 SABELL, Giada Murphy Creek Middle 23' 2" 8
3 RUDKIN, Abigail Aurora Frontier Midd 22' 0.50 6
4 NAU, Fa'afetai East Middle School 18' 10" 5
5 CHARTIER, Elliana Mosley Middle School 18' 9" 4
6 CUNNINGHAM, Sariya Mrachek Middle Schoo 18' 0" 3
7 DOSSEY, Makenna Aurora Quest Middle 17' 9" 2
8 BIRDWELL, Genevieve Del Mar Academy 17' 3.50 1
9 WOLDE, Gelila Mrachek Middle Schoo 17' 1"
10 AMANUEL, Alayit Aurora Quest Middle 16' 9.25
11 ALVAREZ, Mayte Mosley Middle School 15' 8.50
12 TSYHANOK, Palina Aurora Quest Middle 15' 8"
13 GOOD, Brooke Aurora Quest Middle 15' 6.50
14 CAWTHORN, Kyara Aurora Quest Middle 15' 4"
15 LEDESMA, Angie Mrachek Middle Schoo 14' 11"
16 UGEH, Oluchi Murphy Creek Middle 14' 4.50
17 PAGE, Jalaya Columbia Middle Scho 14' 2.50
18 WASHINGTON, Victoria Mrachek Middle Schoo 14' 2"
19 ADAMS, Olivia Aurora Frontier Midd 14' 0.50
20 LENOX-BELVING, Amali Columbia Middle Scho 14' 0"
21 PLATHI AMARIO, Charl Murphy Creek Middle 13' 8"
22 BIYADGO, Kidist Aurora Frontier Midd 13' 0"
23 ADAMS, Sierra Murphy Creek Middle 11' 4.50
24 SANCHEZ, Sofia East Middle School 10' 8"
25 CATON, Caadyn Vista Peak Middle Sc 9' 0.25"
AGUILAR, Kayla Aurora Hills Middle DNS
CADE, Aubrey Mosley Middle School DNS
CLAMPET, Naomi Aurora Hills Middle DNS
FANT, Nebula Columbia Middle Scho DNS
FIGUEROA MARQUEZ, Da Mosley Middle School DNS
O'HAGAN-KENNEDY, Bri Columbia Middle Scho DNS
PARKER, Ahmiya Murphy Creek Middle DNS
RAYGOZA, Xiomara Mrachek Middle Schoo DNS
SHEEHAN, Eliza Aurora Hills Middle DNS
Girls Shot Put (Unified)
Finals
========================================================
Pl Name Team Mark
========================================================
1 CREWS, Izzy Columbia Middle Scho 24' 1.50
2 ROYCE, Olivia Columbia Middle Scho 22' 0"
3 SMITH, Jada Mrachek Middle Schoo 12' 1"
4 ISAYAS, Meron Mrachek Middle Schoo 7' 0.50"
5 KLARZUK, Keiley Mrachek Middle Schoo 5' 1.50"
6 EL TAJAIE, Fatima Mrachek Middle Schoo 2' 7"
DAVIS, Olivia Mosley Middle School DNS
LAM, Michelle Mrachek Middle Schoo DNS
Girls Shot Put (8th Grade Girls)
Finals
============================================================
Pl Name Team Mark Pts
============================================================
1 VIGIL, Kamilah Murphy Creek Middle 33' 0.25 10
2 ALAIMALEATA, Casandr Murphy Creek Middle 29' 1" 8
3 ROGERS, Zaria Mosley Middle School 27' 0.50 6
4 JOSEPHSON, Chloe East Middle School 24' 8.50 5
5 LARKIN, Jasmine Harmony Ridge Middle 23' 4" 4
6 JEFFERS HAGGARED, Sh Columbia Middle Scho 23' 2.50 3
7 ADDAE, Michelle Murphy Creek Middle 20' 5" 2
8 HOLLAND, Makayla Columbia Middle Scho 20' 0.50 1
9 VAN FOSSEN, Ellie Aurora Quest Middle 19' 6"
10 MENDEZ, Jazlyn Murphy Creek Middle 19' 3"
11 THOMAS, Lydia Aurora Hills Middle 19' 1.50
12 ADAMS, Zoe Aurora Quest Middle 18' 8.50
12 SANCHEZ, Juliana East Middle School 18' 8.50
14 CABALLERO, Jazel Murphy Creek Middle 18' 7"
15 ESQUIBEL, Gwen Vista Peak Middle Sc 18' 6.50
16 DANIEL, Chenoah Columbia Middle Scho 18' 4"
17 CURLEY, Aniya East Middle School 17' 6.50
18 LANSDEN, Cameryn Vista Peak Middle Sc 16' 7"
19 ZERAY, Abigail Columbia Middle Scho 16' 0.50
DABNEY, Ebony Mrachek Middle Schoo DNS
CAMPBELL, Kai Mosley Middle School DNS
ALI, Nena Aurora Quest Middle DNS
NGUNGUTAU, Fatai Columbia Middle Scho DNS
Boys Discus (7th Grade Boys)
Finals
============================================================
Pl Name Team Mark Pts
============================================================
1 KRAUSE, Connor Aurora Frontier Midd 67' 6" 10
2 AVIRMED, Brody Aurora Quest Middle 61' 4" 8
3 WANGSNESS, Cole Aurora Frontier Midd 61' 3" 6
4 CONYERS, Nathaniel Aurora Frontier Midd 56' 2" 5
5 HOUSTON, Catayes Mrachek Middle Schoo 55' 3" 4
6 GIBBENS, Lawson Aurora Frontier Midd 54' 3" 3
7 JAHNER, Avery Vista Peak Middle Sc 53' 10" 2
8 MARCH, Jd Aurora Highlands Mid 52' 3" 1
9 MOORE, Justin Harmony Ridge Middle 49' 6"
10 GHIMIRE, Sparsh Aurora Quest Middle 48' 8"
11 YORK, Daryl East Middle School 48' 4"
12 CLINT, Caleb Murphy Creek Middle 46' 11"
13 ROBERTS, Brayden Murphy Creek Middle 46' 3"
14 ALEXANDER, Jordan East Middle School 44' 2"
15 NEGEDE, Nahum Aurora Quest Middle 43' 10"
15 VELTKAMP, Jacob Aurora Frontier Midd 43' 10"
17 WATSON, Joseph Harmony Ridge Middle 40' 9"
18 SAVAGE, Noah Murphy Creek Middle 40' 1"
19 OVIEDO, Joel Mosley Middle School 38' 10"
20 CORBIN, Jayden Aurora Hills Middle 37' 3"
21 RAMOS NORIEGA, Jonat Aurora Hills Middle 36' 2"
22 CANTU, Cash Aurora Hills Middle 34' 3"
23 ROBINSON, Liam Aurora Highlands Mid 33' 2"
24 MORGAN, Quincey Mrachek Middle Schoo 31' 11"
25 SUBBA, Abdin East Middle School 28' 5"
26 TIDD, Jude Murphy Creek Middle 25' 0"
ALLRED, Gage Del Mar Academy DNS
BENAVIDES, Xavier Harmony Ridge Middle DNS
CORONEL, Adan Mosley Middle School DNS
HAU MAES, Ishmael Aurora Hills Middle DNS
KNOTT, Raedan Aurora Quest Middle DNS
LORING, Kingston Mosley Middle School DNS
MINOR, James Vista Peak Middle Sc DNS
LANSDEN, Quinn Vista Peak Middle Sc DNS
MORAVEY, Broderick Vista Peak Middle Sc DNS
POLK, Hudson Columbia Middle Scho DNS
RECIO, Gabriel Vista Peak Middle Sc DNS
WILLIAMS, Tai Mosley Middle School DNS
WOLDE, Yaeb Aurora Quest Middle DNS
Boys Discus (8th Grade Boys)
Finals
============================================================
Pl Name Team Mark Pts
============================================================
1 OFORI-KURAGU, Dylan Murphy Creek Middle 87' 6" 10
2 BRILL, Owen Mosley Middle School 81' 10" 8
3 OZUMA, Michael Aurora Frontier Midd 80' 10" 6
4 MENSAH, Philemon Columbia Middle Scho 77' 2" 5
5 ZEYIMANA, Patience East Middle School 76' 3" 4
6 HIGGINS, Joseph Murphy Creek Middle 75' 5" 3
7 JAMES, Austin Murphy Creek Middle 74' 0" 2
8 VILLA, Juan Carlos Aurora Quest Middle 73' 0" 1
9 POST, Kyler Columbia Middle Scho 62' 7"
10 GONZALEZ, Julian Columbia Middle Scho 59' 11"
11 ANDERSON, Grady Vista Peak Middle Sc 54' 6"
12 THIGPEN, Jeremiah Aurora Frontier Midd 52' 4"
13 ROESSING, Jordan East Middle School 50' 11"
14 BUI, Alex East Middle School 49' 1"
15 JARRETT, Nolan Vista Peak Middle Sc 47' 0.50
16 MYERS, Connor Mrachek Middle Schoo 41' 5"
17 CLARK, Mikah Murphy Creek Middle 35' 10"
ACEVEDO, Chris East Middle School DNS
CHAVEZ, Christopher Harmony Ridge Middle DNS
CLINT, Isaiah Murphy Creek Middle DNS
DOOLEY, Logan Vista Peak Middle Sc DNS
MAHAN, Jaxon Mosley Middle School DNS
OWUSU, Gerrard Aurora Hills Middle DNS
POE, Easy Aurora Hills Middle DNS
ROBIDEAU, Josh Aurora Frontier Midd DNS
VIVAR, Brandon Aurora Hills Middle DNS
HALL, Lucas East Middle School DNS
Girls Discus (8th Grade Girls)
Finals
============================================================
Pl Name Team Mark Pts
============================================================
1 ADAMS, Zoe Aurora Quest Middle 60' 9" 10
2 JOSEPHSON, Chloe East Middle School 58' 11" 8
3 TAIT, Montanna Aurora Frontier Midd 58' 1.50 6
4 ROGERS, Zaria Mosley Middle School 54' 6" 5
5 LARKIN, Jasmine Harmony Ridge Middle 51' 10" 4
6 ROLLIE, Peyton Murphy Creek Middle 49' 7" 3
7 BELL, Addison Murphy Creek Middle 47' 8" 2
8 MENDEZ, Jazlyn Murphy Creek Middle 44' 7.50 1
9 RENCHER, Va'shai East Middle School 40' 5"
10 VAN FOSSEN, Ellie Aurora Quest Middle 39' 7"
11 ADDAE, Michelle Murphy Creek Middle 37' 7"
12 GOMEZ, Aryana East Middle School 33' 7"
13 LANSDEN, Cameryn Vista Peak Middle Sc 32' 4.25
14 ALI, Nena Aurora Quest Middle 23' 9.50
15 VIGIL, Kamilah Murphy Creek Middle 6' 2"
ARMSTRONG, Sa'Niyah Columbia Middle Scho DNS
BURROUGHS, Neveah East Middle School DNS
ESQUIBEL, Gwen Vista Peak Middle Sc DNS
THOMAS, Lydia Aurora Hills Middle DNS
ZERAY, Abigail Columbia Middle Scho DNS
DABNEY, Ebony Mrachek Middle Schoo DNS
HOLLAND, Makayla Columbia Middle Scho DNS
Girls Discus (7th Grade Girls)
Finals
============================================================
Pl Name Team Mark Pts
============================================================
1 COMBS, Maddie Aurora Frontier Midd 75' 2.50 10
2 SABELL, Giada Murphy Creek Middle 55' 1" 8
3 NAU, Lisia East Middle School 53' 9" 6
4 RUDKIN, Abigail Aurora Frontier Midd 44' 8.25 5
5 AMANUEL, Alayit Aurora Quest Middle 44' 7.25 4
6 WATERS, Eva Murphy Creek Middle 41' 5" 3
7 DOSSEY, Makenna Aurora Quest Middle 41' 2" 2
8 GOOD, Brooke Aurora Quest Middle 41' 0.50 1
9 ELKINS, Kendall Aurora Frontier Midd 40' 5"
10 CADE, Aubrey Mosley Middle School 37' 1"
11 CROWNOVER, Sophie Vista Peak Middle Sc 35' 9.50
12 CAWTHORN, Kyara Aurora Quest Middle 35' 6"
13 LENOX-BELVING, Amali Columbia Middle Scho 34' 2"
14 WHITMER, Sloane Murphy Creek Middle 33' 7.50
15 CHARTIER, Elliana Mosley Middle School 32' 5"
16 VEGAS, Lola Mrachek Middle Schoo 31' 9"
17 HAYSON, Hailey Vista Peak Middle Sc 30' 6"
18 ANDREWS-GRAY, Bryna Murphy Creek Middle 26' 3"
19 LEDESMA, Angie Mrachek Middle Schoo 25' 9.50
20 SKIDMORE, Abby Vista Peak Middle Sc 24' 2"
21 BIRDWELL, Genevieve Del Mar Academy 23' 7"
22 OROZCO, Alexa Columbia Middle Scho 23' 3.50
23 GALLEGOS, Layla Aurora Frontier Midd 20' 5"
24 LONN, Gabriella Columbia Middle Scho 12' 9.25
25 AGUILAR, Kayla Aurora Hills Middle 9' 7.50"
ALEXANDER, Jade Mrachek Middle Schoo DNS
BARNES, Paityn Murphy Creek Middle DNS
CLAMPET, Naomi Aurora Hills Middle DNS
HERRERA, Yisselle Mosley Middle School DNS
O'HAGAN-KENNEDY, Bri Columbia Middle Scho DNS
PARRA, Lexie Mosley Middle School DNS
RAYGOZA, Xiomara Mrachek Middle Schoo DNS
SHEEHAN, Eliza Aurora Hills Middle DNS
WOLDE, Gelila Mrachek Middle Schoo DNS
8th Grade Girls Girls Scores
=====================================
Pl Team Score
=====================================
1 Murphy Creek Middle 147
2 Aurora Quest Middle 66
3 Columbia Middle Scho 59
4 Aurora Frontier Midd 55
5 East Middle School 50
6 Harmony Ridge Middle 49
7 Vista Peak Middle Sc 30
8 North Middle School 20
9 Aurora Hills Middle 16
9 Mosley Middle School 16
11 Aurora Highlands Mid 14
12 Mrachek Middle Schoo 7
8th Grade Boys Boys Scores
=====================================
Pl Team Score
=====================================
1 Murphy Creek Middle 188.5
2 Columbia Middle Scho 95
3 East Middle School 60
4 Aurora Quest Middle 53.5
5 Mrachek Middle Schoo 41
6 Aurora Hills Middle 30
7 Aurora Frontier Midd 28
8 Vista Peak Middle Sc 11
8 Mosley Middle School 11
10 Harmony Ridge Middle 4
11 Aurora West College 2
7th Grade Boys Boys Scores
=====================================
Pl Team Score
=====================================
1 Murphy Creek Middle 132
2 Aurora Frontier Midd 79
3 Aurora Quest Middle 77.5
4 Columbia Middle Scho 62
5 East Middle School 44.5
6 Vista Peak Middle Sc 40
7 Mrachek Middle Schoo 31
8 Mosley Middle School 17
9 Harmony Ridge Middle 13
10 Aurora Hills Middle 10
11 Aurora Highlands Mid 8
7th Grade Girls Girls Scores
=====================================
Pl Team Score
=====================================
1 Murphy Creek Middle 158
2 Aurora Quest Middle 74
3 Vista Peak Middle Sc 68
4 Aurora Frontier Midd 60
5 East Middle School 51
6 Mrachek Middle Schoo 35
7 Aurora Hills Middle 27
8 Harmony Ridge Middle 18
9 Mosley Middle School 17
10 Columbia Middle Scho 14
11 Aurora Highlands Mid 7
12 Del Mar Academy 1