Roosevelt High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.19 | SB | Jade Vigil | 15th | Finals H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
27.11 | Haley Placke | 2nd | Finals H3 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
59.33 | SB | Haley Placke | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
1:14.75 | SB | Cassidy Jones | 9th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:33.99 | Abbey Kehr | 3rd | Finals | Complete Results | |
2:42.88 | SB | Jocelyn Fernandez | 5th | Finals | Complete Results |
2:43.08 | SB | Zoe Kehr | 6th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:01.19 | SB | Celeste Maldonado | 4th | Finals | Complete Results |
7:07.42 | Alexandria Downs | 11th | Finals | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
12:58.24 | SB | Celeste Maldonado | 5th | Finals | Complete Results |
13:41.30 | SB | Kati Mehl | 7th | Finals | Complete Results |
15:26.91 | SB | Kaitlyn Bandy | 9th | Finals | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
15.70 | SB | Hannah Eining | 1st | Finals H2 | Complete Results |
22.82 | Madison Wailes | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
48.96 | SB | Hannah Eining | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
55.13 | SB | Relay Team | 6th | Finals | |
4x200 Meter Relay | |||||
2:01.18 | Relay Team | 6th | Finals | ||
800 Meter Sprint Medley Relay | |||||
1:50.98 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:26.73 | Relay Team | 3rd | Finals | ||
4x800 Meter Relay | |||||
10:59.59 | Relay Team | 2nd | Finals | ||
High Jump | |||||
4-10 | SB | Whitney Shawver | 5th | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
15-4 | Hannah Eining | 4th | Finals | Complete Results | |
12-0.75 | Whitney Shawver | 14th | Finals | Complete Results | |
11-8 | Hannah Hill | 15th | Finals | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
28-4 | SB | Abbey Kehr | 7th | Finals | Complete Results |
Pole Vault | |||||
8-10 | Kiera Maldonado | 1st | Finals | Complete Results | |
Discus | |||||
86-5 | Katie Novosad | 8th | Finals | Complete Results | |
85-9 | Cassidy Koretko | 9th | Finals | Complete Results | |
51-0 | Briana Maisel | 17th | Finals | Complete Results | |
Shot Put | |||||
33-3 | SB | Rebecca Eidson | 3rd | Finals | Complete Results |
29-5.5 | Katie Novosad | 6th | Finals | Complete Results | |
28-5 | Cassidy Koretko | 9th | Finals | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.62 | SB | Tanner Thorpe | 4th | Finals H3 | Complete Results |
11.89 | DeKendrick Jones | 11th | Finals H3 | Complete Results | |
12.04 | Levi Scrivner | 12th | Finals H3 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
24.79 | SB | Tanner Deniston | 10th | Finals H2 | Complete Results |
25.51 | Tanner Hentges | 14th | Finals H2 | Complete Results | |
25.86 | Huver Lira | 16th | Finals H2 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
54.33 | SB | Logan Flaugher | 2nd | Finals H3 | Complete Results |
55.86 | Jacob McCarthy | 3rd | Finals H3 | Complete Results | |
58.51 | Tanner Deniston | 11th | Finals H2 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:15.02 | SB | Paul Vigil | 9th | Finals | Complete Results |
2:18.38 | SB | Huver Lira | 11th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:48.73 | SB | Zachery Lagunas | 6th | Finals | Complete Results |
5:06.32 | Paul Vigil | 11th | Finals | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
15.22 | SB | Viktor Baeza | 1st | Finals H2 | Complete Results |
15.44 | SB | Zack Schreiber | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
16.27 | Andrew Harter | 6th | Finals H2 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
40.38 | SB | Zack Schreiber | 1st | Finals H3 | Complete Results |
42.51 | Viktor Baeza | 3rd | Finals H3 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
44.64 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:35.52 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:02.94 | SB | Relay Team | 5th | Finals | |
High Jump | |||||
5-10 | Michael Mitchell | 2nd | Finals | Complete Results | |
5-8 | Dylan Cunningham | 5th | Finals | Complete Results | |
5-6 | Colby Best-Walter | 7th | Finals | Complete Results | |
Long Jump | |||||
18-5.25 | Isaac Krey | 9th | Finals | Complete Results | |
16-11.5 | Andrew Harter | 16th | Finals | Complete Results | |
16-9.75 | DeKendrick Jones | 18th | Finals | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
39-10 | Isaac Krey | 6th | Finals | Complete Results | |
38-10.5 | Selso Luna | 9th | Finals | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
13-2 | Tanner Starr | 3rd | Finals | Complete Results | |
11-2 | SB | Tanner Bonds | 6th | Finals | Complete Results |
11-2 | McKay Davis | 7th | Finals | Complete Results | |
Discus | |||||
97-4.5 | Austin Bullard | 16th | Finals | Complete Results | |
89-5.5 | SB | James Boatwright | 17th | Finals | Complete Results |
72-2.5 | James Bullard | 22nd | Finals | Complete Results | |
Shot Put | |||||
37-11 | SB | Dylan Cunningham | 5th | Finals | Complete Results |
37-5 | SB | Tanner Starr | 6th | Finals | Complete Results |