Buena Vista High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
200 Meter Dash | |||||
29.16 | SB | Cody Mulder | 8th | Finals H3 | Individual Results |
30.05 | SB | Myrissa Diamond | 11th | Finals H3 | Individual Results |
400 Meter Dash | |||||
1:11.67 | SB | Ravyn Gallegos | 8th | Finals H1 | Individual Results |
800 Meter Run | |||||
2:44.09 | SB | Sarah Pascarelli | 6th | Finals | Individual Results |
2:49.87 | SB | Becca Wade | 8th | Finals | Individual Results |
2:54.02 | SB | Kayla Boria | 13th | Finals | Individual Results |
1600 Meter Run | |||||
6:12.66 | SB | Becca Wade | 10th | Finals | Individual Results |
7:07.81 | SB | Breanna Workman | 22nd | Finals | Individual Results |
3200 Meter Run | |||||
12:18.03 | SB | Tiffany Confer | 3rd | Finals | Individual Results |
100 Meter Hurdles | |||||
18.25 | SB | Kiowa Johnson | 11th | Finals H2 | Individual Results |
300 Meter Hurdles | |||||
53.46 | SB | Kiowa Johnson | 10th | Finals H2 | Individual Results |
54.04 | SB | Kayla Boria | 12th | Finals H2 | Individual Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:56.52 | SB | Relay Team | 5th | Finals | |
800 Meter Sprint Medley Relay | |||||
1:58.45 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H2 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:32.11 | SB | Relay Team | 5th | Finals | |
Long Jump | |||||
13-5 | SB | Alex Heller | 8th | Finals | Individual Results |
10-1 | SB | Ravyn Gallegos | 18th | Finals | Individual Results |
Triple Jump | |||||
29-8.5 | SB | Alex Heller | 7th | Finals | Individual Results |
Discus | |||||
83-5 | SB | Kaylynne Tucker | 8th | Finals | Individual Results |
69-8 | SB | Sarah Navarrette | 16th | Finals | Individual Results |
Shot Put | |||||
30-5.5 | SB | Kaylynne Tucker | 4th | Finals | Individual Results |
23-4.5 | SB | Sarah Navarrette | 18th | Finals | Individual Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.91 | SB | Dakota Johnson | 6th | Finals H5 | Individual Results |
12.43 | SB | Ashton Hanke | 19th | Finals H2 | Individual Results |
12.85 | SB | Zach Edmonds | 27th | Finals H3 | Individual Results |
200 Meter Dash | |||||
23.37 | SB | Nic Heller | 3rd | Finals H5 | Individual Results |
24.48 | SB | Dakota Johnson | 7th | Finals H3 | Individual Results |
24.63 | SB | Sam Cortese | 9th | Finals H4 | Individual Results |
400 Meter Dash | |||||
53.46 | SB | Sam Cortese | 4th | Finals H4 | Individual Results |
54.91 | SB | Aj Hanke | 6th | Finals H3 | Individual Results |
55.32 | SB | Dakota Johnson | 8th | Finals H4 | Individual Results |
800 Meter Run | |||||
2:27.45 | SB | Nate Reed | 18th | Finals | Individual Results |
1600 Meter Run | |||||
4:43.54 | SB | Ben Greiner | 2nd | Finals | Individual Results |
5:21.37 | SB | Evan Walters | 12th | Finals | Individual Results |
5:35.36 | SB | Chris Kuennen | 17th | Finals | Individual Results |
3200 Meter Run | |||||
11:50.67 | SB | Lewis Boyd | 9th | Finals | Individual Results |
12:21.76 | SB | Sagen Spesock | 10th | Finals | Individual Results |
300 Meter Hurdles | |||||
44.44 | SB | Chris Kale | 8th | Finals H3 | Individual Results |
49.39 | SB | Damon Brown | 16th | Finals H1 | Individual Results |
4x100 Meter Relay | |||||
47.57 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:32.93 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H2 | |
High Jump | |||||
5-8 | SB | Kohl Jacobson | 5th | Finals | Individual Results |
Long Jump | |||||
20-10.75 | SB | Nic Heller | 1st | Finals | Individual Results |
15-11.75 | SB | Zach Edmonds | 17th | Finals | Individual Results |
Triple Jump | |||||
39-7 | SB | Jesse Arnold | 5th | Finals | Individual Results |
Discus | |||||
129-2 | SB | Daniel Carr | 2nd | Finals | Individual Results |
125-3 | SB | Dan Rash | 4th | Finals | Individual Results |
115-0 | SB | Nate Reed | 10th | Finals | Individual Results |
Shot Put | |||||
40-10 | SB | Daniel Carr | 8th | Finals | Individual Results |
36-6 | SB | Stephen Naegele | 14th | Finals | Individual Results |
33-2 | SB | Jordan Jensen | 20th | Finals | Individual Results |