Skyline High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.35 | SB | Donne Elcock | 7th | Prelims H6 | |
13.46 | SB | Donne Elcock | 6th | Finals | |
13.89 | SB | Natalie Finke | 16th | Prelims H4 | |
14.60 | SB | Lizzy Smith | 30th | Prelims H1 | |
200 Meter Dash | |||||
27.71 | SB | Donne Elcock | 5th | Prelims H5 | |
27.76 | SB | Donne Elcock | 6th | Finals | |
800 Meter Run | |||||
2:48.19 | SB | Faith Jessup | 20th | Finals H1 | |
3:11.53 | SB | Ruth Eipper | 33rd | Finals H1 | |
1600 Meter Run | |||||
6:17.77 | SB | Faith Jessup | 21st | Finals H1 | |
6:21.42 | SB | Haley Marriott | 23rd | Finals H2 | |
6:53.23 | SB | Ruth Eipper | 31st | Finals H1 | |
3200 Meter Run | |||||
13:11.66 | SB | Haley Marriott | 14th | Finals | |
100 Meter Hurdles | |||||
18.09 | SB | Erika Schmidt | 11th | Prelims H1 | |
19.29 | SB | Ginger Klopping | 17th | Prelims H2 | |
20.24 | SB | Jessica Penrod | 23rd | Prelims H1 | |
300 Meter Hurdles | |||||
56.03 | SB | Ginger Klopping | 19th | Finals H3 | |
56.83 | SB | Erika Schmidt | 20th | Finals H3 | |
4x100 Meter Relay | |||||
54.41 | SB | Relay Team | 7th | Finals H1 | |
4x200 Meter Relay | |||||
2:02.19 | SB | Relay Team | 9th | Finals H2 | |
800 Meter Sprint Medley Relay | |||||
1:58.71 | SB | Relay Team | 4th | Finals H2 | |
High Jump | |||||
4-8 | SB | Mollie Jones | 7th | Finals | |
Long Jump | |||||
15-4.25 | SB | Mollie Jones | 3rd | Finals | |
14-5.75 | SB | Michaela Schmitt | 9th | Finals | |
13-7.75 | SB | Mary Rademacher | 20th | Finals | |
Triple Jump | |||||
32-0.5 | SB | Natalie Finke | 2nd | Finals | |
31-9.25 | SB | Mollie Jones | 4th | Finals | |
29-9.25 | SB | Anna Clauson | 14th | Finals | |
Pole Vault | |||||
7-0 | SB | Haley Marriott | 5th | Finals | |
Discus | |||||
68-6 | SB | Melinda Kolm | 18th | Finals | |
62-2 | SB | Kylee Hoagland | 22nd | Finals | |
Shot Put | |||||
25-3 | SB | Melinda Kolm | 17th | Finals | |
22-7 | SB | Krista Colburn | 23rd | Finals | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.78 | SB | Kyle Rademacher | 5th | Prelims H5 | |
11.90 | SB | Kyle Rademacher | 6th | Finals | |
11.94 | SB | Dan Halle | 12th | Prelims H4 | |
11.96 | SB | Roman Owens | 14th | Prelims H3 | |
200 Meter Dash | |||||
25.13 | SB | Dan Halle | 21st | Prelims H4 | |
25.22 | SB | Geary Bakewell | 23rd | Prelims H5 | |
400 Meter Dash | |||||
58.49 | SB | Geary Bakewell | 27th | Finals H2 | |
58.63 | SB | Dan Halle | 28th | Finals H2 | |
800 Meter Run | |||||
2:15.45 | SB | Landan Hoagland | 20th | Finals H2 | |
1600 Meter Run | |||||
5:00.20 | SB | Landan Hoagland | 13th | Finals H2 | |
5:41.14 | SB | John Marriot | 28th | Finals H1 | |
3200 Meter Run | |||||
12:14.08 | SB | Trevor Richards | 32nd | Finals H1 | |
13:18.42 | SB | Jeff Rademacher | 36th | Finals H1 | |
110 Meter Hurdles | |||||
17.03 | SB | Jake Mckusker | 9th | Prelims H5 | |
18.53 | SB | Dakota Serrerte | 20th | Prelims H3 | |
19.03 | SB | Bryce Goertz | 22nd | Prelims H4 | |
300 Meter Hurdles | |||||
49.58 | SB | Dakota Serrerte | 21st | Finals H2 | |
50.53 | SB | Bryce Goertz | 23rd | Finals H2 | |
4x100 Meter Relay | |||||
44.50 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H2 | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:33.54 | SB | Relay Team | 4th | Finals H2 | |
High Jump | |||||
5-6.5 | SB | Mitch Jones | 9th | Finals | |
Long Jump | |||||
18-7 | SB | Mitch Jones | 13th | Finals | |
17-7 | SB | Roman Owens | 21st | Finals | |
Discus | |||||
103-7 | SB | Isidro Rodriguez | 13th | Finals | |
88-4 | SB | Kyle Czajkowski | 27th | Finals | |
74-9 | SB | Daniel Swartz | 35th | Finals | |
Shot Put | |||||
36-8.5 | SB | Isidro Rodriguez | 18th | Finals | |
30-2.5 | SB | Daniel Swartz | 31st | Finals |